بنر محرم
  • شنبه 30 تیر 1403
  • 00:00:00

هوز ریل

Hose Reel

  • 0
  • 0 دیدگاه کاربران

محصولی که مشاهده می‌نمایید، نمونه‌ای است از تمام هوز ریل‌های موجود در بازار، و به همین دلیل در جدول مشخصات فنی، تمام گزینه‌های محتمل برای این تجهیزات ذکر شده‌اند.

جهت اطلاع از قیمت دقیق هوز ریل مورد نیاز خود، به هنگام ثبت استعلام، برای هر ویژگی محصول مقدار مد نظر خود را ذکر کنید تا در اسرع وقت لیست قیمت‌ها برای شما ارسال شود.

هوز ریل چیست


هوز ریل یکی از تجهیزات آتش نشانی و وسیله‌ای استوانه‌ای یا دایره ای است که برای جمع کردن و اویزان کردن شلنگ استفاده می شود. معمولا در ساختمان‌ها، تاسیسات و وسایل نقلیه که ممکن است به شلنگ برای اطفا حریق نیاز باشد، یافت می‌شود. قرقره شلنگ معمولا شامل یک دوک یا درام است که شیلنگ به دور آن پیچیده شده است، یک دسته یا میل لنگ برای پیچیدن و باز کردن دستی شلنگ، و یک نازل یا رابط برای اتصال به منبع آب یا خروجی شلنگ. هوز ریل به گونه‌ای طراحی شده‌ است که شیلنگ‌ها را در مواقعی که استفاده نمی‌کنید، به‌طور مرتب و منظم نگه می‌دارند و از گره خوردن، پیچ خوردن و آسیب به شلنگ جلوگیری می‌کنند. آنها در اندازه ها و پیکربندی های مختلف برای قرار دادن طول ها و قطرهای مختلف شلنگ و همچنین گزینه های نصب برای نصب بر روی دیوارها، سقف ها یا کف هستند.
در کاربردهای ایمنی آتش‌سوزی، قرقره‌های شلنگ معمولاً به عنوان بخشی از سیستم حفاظت در برابر آتش‌سوزی ساختمان استفاده می‌شوند که منبع آب قابل دسترسی را برای اهداف اطفاء حریق فراهم می‌کند. آنها معمولاً به یک منبع آب تحت فشار مانند پمپ اصلی آب یا پمپ آتش نشانی اختصاصی متصل می شوند و مجهز به نازل یا سر اسپری برای هدایت آب به داخل آتش هستند. به طور کلی، قرقره های شلنگ نقش مهمی در حفظ یک وسیله ایمن و کارآمد برای استقرار شیلنگ ها برای اطفاء حریق، آبیاری، تمیز کردن و سایر وظایف ایفا می کنند و از واکنش سریع و موثر در شرایط اضطراری اطمینان حاصل می کنند.

هوز باکس

فایرباکس و هوزریل هر دو ابزارهای مهم در امنیت و آمادگی برای مقابله با حریق هستند، اما کاربردها و ویژگی‌های آن‌ها متفاوت است. در ادامه، به تفاوت‌های اصلی بین فایرباکس و هوزریل اشاره خواهیم کرد:

تفاوت فایرباکس و هوزریل

  • فایرباکس (Fire Extinguisher)

فایر یک محفظه برای نگهداری تجهیزات آتش نشانی است اما می تواند شلنگ آتش نشانی هم در آن نصب کرد. فایرباکس های در طرح ها و رنگ های مختلف طراحی شده اند تا علاوه بر کارایی با محیط هم متناسب باشد. فایرباکس که برای نگهداری تجهیزات اولیه آتش نشانی استفاده می شود، در محیط های مختلف مانند خانه های مسکونی، ادارات و کارخانه ها ضروری است. این وسیله به کنترل یا خاموش کردن حریق در لحظات اولیه کمک می کند. این جعبه ها در اندازه ها، مدل ها و رنگ های مختلف از جمله قرمز، نقره ای و خاکستری موجود می باشند و می توانند به صورت دیواری یا مستقل باشند. محتویات آنها معمولا شامل شیلنگ‌ها، قرقره‌ها، نازل‌ها و هیدرانت‌ها هستند که برای واکنش فوری آتش‌نشانی ضروری هستند.

  • هوزریل (Hose Reel)

هوزریل یک دستگاه است که دارای شلنگی با فشار قابل تنظیم و نازل آب است و به طور معمول به یک منبع آب پایدار متصل می‌شود. هوزریل‌ها برای ارائه یک منبع آب ثابت و قابل دسترس برای استفاده در مواقع اضطراری مانند حریق‌ها در ساختمان‌ها و اماکن عمومی استفاده می‌شوند. زمانی که در صورت وقوع حریق، استفاده از آب به جای مواد آتش‌نشانی مانند پودر یا فوم اصولی است، هوزریل‌ها می‌توانند به عنوان یک روش خاموش کننده حریق موثر عمل کنند.
در کل، فایرباکس‌ها برای خاموش کردن حریق‌های کوچک و محدود شده و هوزریل‌ها برای ارائه منبع آب پایدار و استفاده گسترده در مواقع اضطراری استفاده می‌شوند. هر دو ابزار اساسی برای ایمنی در مقابل حریق هستند و ممکن است در اماکن مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

قرقره شلنگ
قیمت و خرید قرقره شلنگ آتش نشانی


قیمت قرقره های شلنگ می تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله کیفیت لایه لاستیکی داخلی، فشردگی لایه تقویت کننده، مقاومت در برابر پیری لایه لاستیکی خارجی و نوسانات عملکرد پالس باشد. این جنبه ها بر دوام شلنگ، عملکرد تحت فشار و توانایی مقاومت در شرایط محیطی تأثیر می گذارد و در نهایت بر هزینه تأثیر می گذارد.


استاندارد قرقره‌ شلنگ آتش 

  • استاندارد بریتانیایی BS EN 671-1  

این استاندارد الزامات و روش های آزمایش را برای قرقره های شلنگ آتش نشانی ثابت با شیلنگ های نیمه سخت برای استفاده در ساختمان ها و سازه ها مشخص می کند. جنبه هایی مانند ساخت قرقره شلنگ، ابعاد، عملکرد و علامت گذاری را پوشش می دهد.

  • استاندارد استرالیا AS 1221  

AS 1221 الزامات قرقره شلنگ آتش نشانی، از جمله ساخت شیلنگ، عملکرد، و دستورالعمل های نصب را تشریح می کند. مشخصات اجزای مختلف قرقره شلنگ آتش نشانی مانند جنس شلنگ، طول، قطر و طراحی نازل را ارائه می دهد.

  • استاندارد ملی آمریکا NFPA 1961  

NFPA 1961 الزاماتی را برای طراحی، ساخت، آزمایش و نگهداری شلنگ آتش نشانی، کوپلینگ و نازل مورد استفاده در برنامه های خدمات آتش نشانی ارائه می کند. در حالی که NFPA 1961 عمدتاً بر روی شیلنگ های آتش نشانی تمرکز می کند، دستورالعمل هایی برای قرقره های شلنگ و اجزای آنها نیز دارد.

  • استاندارد اروپایی EN 671-2  

EN 671-2 الزامات اضافی را برای قرقره های شیلنگ اتوماتیک با شیلنگ های ثابت برای اهداف آتش نشانی مشخص می کند. جنبه هایی مانند طراحی حلقه شلنگ، عملکرد و الزامات نصب برای قرقره های شلنگ اتوماتیک را پوشش می دهد.هوز باکس

این استانداردها توسط سازمان های ملی و بین المللی تهیه شده اند تا اطمینان حاصل شود که قرقره های شلنگ آتش نشانی حداقل معیارهای ایمنی و عملکرد را دارند. رعایت این استانداردها به اطمینان از کیفیت، قابلیت اطمینان و اثربخشی قرقره های شلنگ آتش نشانی در سیستم های حفاظت در برابر آتش کمک می کند. برای سازندگان، نصاب ها و صاحبان ساختمان ها ضروری است که در هنگام انتخاب، نصب و نگهداری قرقره های شلنگ آتش نشانی به این استانداردها پایبند باشند تا اقدامات ایمنی در برابر آتش را افزایش دهند.

Model
(مدل)
by order
Part Number
(شماره قطعه)
by Order
Applicable
(کاربری)
Optional: Water \, Foam/ Water
Hose Reel Type
(نوع هوز ریل)
Optional: Swinging\, Wall Mounted Cabinet\, Self Standing\, Pedestal Type\, Recess (Inside Wall)
Reel Material
(جنس ریل)
Optional: Carbon Steel \, Galvanized Carbon Steel
Arm Type
(نوع بازو)
Articulated
Box Material
(جنس جعبه)
Optional: GRP\, Carbon Steel \, Stainless Steel
Cabinet Dimension
(ابعاد کابینت)
By Order
Plate Thickness
(ضخامت ورق)
Optional: 1.5 mm \, 3 mm
Installation Location
(محل نصب)
Optional: INDOOR\, OUTDOOR
Coating
(نوع پوشش بدنه)
Optional: Owen Electrostatic Powder \, 3 Layers Painting
Finish
(رنگ نهایی)
Optional: Red Ral 3020 \, Red Ral 3000
Box Ventilation
(امکان جابجایی هوا روی در)
Optional: Yes\, No
Door Lock
(قفل)
Optional: Yes\, No
Door Lock Type
(نوع قفل)
Optional: Key\, Magnet\, Latch\, Handle
Locks and Hinges Material
(جنس قفل و لولا)
Optional: ZAMAK \, Carbon Steel \, Chrome Plated Brass \, Stainless Steel
Main Inlet Connection Type
(نوع اتصال ورودی به جعبه)
Optional: Female Thread Asme b 1.20.1 \, Flanged Asme b16.5 # 150
Main Inlet Connection Size
(سایز ورودی به جعبه)
Optional: 1 \, 1½ \, 2 \, 2 ½ Inch
Main Inlet Connection Orientation
(جهت اتصال ورودی به جعبه)
Optional: Left Side\, Right Side
Stop Valve Type
(نوع شیر کنترلی)
Optional: Globe Valve \, Ball Valve\, Angle Globe Valve
Stop Valve Material
(جنس شیر کنترلی)
Optional: Brass\, Carbon Steel
Accessories
(متعلقات)
Optional: Fire Hose \, Nozzle \, Foam Container \, Foam Inductor
Hose Type
(نوع شیلنگ)
Optional: Flexible \, Collapsible \, non-Collapsible
Hose Length
(طول شیلنگ)
Optional: 15\,20\,25\,30 M
Cabinet Logo/Marking
(لوگوی جعبه)
By Order
Remark
(توضیحات بیشتر)
By Order
Manufacture
(سازنده)
footer-section2
logo