• سه شنبه 05 تیر 1403
  • 00:00:00

درباره سامانه Qpket

سامانه‌ی تخصصی کیوپیکت و نیازهای روزافزون بازار تجهیزات ایمنی، آتش‌نشانی و دیگر صنایع

چندین سال است که تجارت الکترونیک و دیجیتال مارکتینگ، پیوندی ناگسستنی با موفقیت هر کسب‎‌و‌کار به ویژه شرکت‌های فعال در حوزه‌ی صنایع سبک و سنگین، پیدا کرده است.

در سال‌های گذشته و در بازارهای آنلاین، راهکارهای مختلفی را برای پیشبرد فعالیت‌های اقتصادی شاهد بوده‎‌ایم، همگی ما به خوبی آگاهیم که وب‏سایت‌هایی چون آمازون (Amazon)، ebay، Uber و Airbnb در عصر ارتباطات و گسترش شبکه‎‌های اجتماعی، تا چه میزان مسبب خلق ارزش‌های مثبت در حوزه‎‌ی مصارف شهری بوده‌‌اند، حال کیوپیکت در نظر دارد تا خدماتی از این دست را در اختیار فعالان عموم صنایع قرار دهد.

کیوپیکت سامانه‌ای تخصصی برای پاسخگویی به نیاز فعالان حوزه‌ی تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی است که تلاش می‎ کند تا به پشتوانه‌ی تخصص و تجربه‌ی حضور در این بازار تخصصی به زودی خدمات ویژه‌‎ای را نیز برای استفاده‌ی متخصصان عموم صنایع از قبیل نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهی، پالایشگاهی، صنایع دریایی و فراساحل، صنایع هوایی، زمینی و زیرزمینی مانند حمل و نقل ریلی، ارائه کند.

پیشرفت فناوری و ظهور تجارت الکترونیک، متخصصان و فعالان حوزه‌ی تجهیزات ایمنی و سایر صنایع سبک یا سنگین را با نیازهای جدیدی مواجه کرده است، نیازهایی که برای پاسخگویی به هر کدام از آن‌ها بایستی ارزش ‌آفرینی، نگاه خلاقانه، ارائه‌ی راهکارهای منعطف، به کارگیری فناوری‌‎های نوین و یادگیری مستمر را سرلوحه‌ی کارمان قرار دهیم.

ما در کیوپیکت به منظور شناسایی و ارائه‌ی راهکاری مؤثر برای رفع نیازهای بازارهای فنی و مهندسی در زمانه‌ی سیطره‌ی علم و تکنولوژی بر تمام جنبه‌های زندگی انسان، از نیروی جوانی، تخصص، تجربه و تکنولوژی بهره گرفته‌ایم تا امروز کم‌ نقص‌ترین نسخه‌ی ممکن از این سامانه‌ در دسترس فعالان حوزه‌ی تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی باشد.

چرا كيوپيكت به مرجع تخصصی اطلاعات فنی در حوزه‌ی تجهيزات صنعتی تبديل شده است؟

مهندسان، متخصصان و فعالان حوزه‌ی ایمنی و دیگر صنایع، به خوبی می‌دانند که استخراج مشخصات فنی مورد نیاز هر پروژه از دیتاشیت‌های موجود در وب‌سایت تولیدکنندگان این تجهیزات، تخصصی زمان ‎بر و بسیار پیچیده است. به همین دلیل نیز تهیه‌ی پروپوزال‌های فنی یکی از مهارت‌های دیریاب در میان مهارت‌های کاربردی علم مهندسی محسوب می‌شود و برای همه‌ی ما تهیه‌ی پروپوزال برای تجهیزات مورد نیاز یک پروژه‌ی فنی، در کم‎تر از 10 ثانیه، اگر نه غیر ممکن، بسیار دور از ذهن به نظر می‌رسد.

کیوپیکت به عنوان سامانه‌‎ای آنلاین و تخصصی، این رؤیا در بازار تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی را با کمک گرفتن از به‌ روزترین تکنولوژی‌های علم فناوری ارتباطات، محقق ساخته است. بدین ترتیب، نه تنها استخراج مشخصات فنی محصولات مورد نیاز، در قالب فایل‌های از پیش آماده در کوتاه‎ترین زمان ممکن، از طریق وب‏سایت کیوپیکت امکان‌پذیر است، بلکه علاوه بر این، ارائه‌ی شماره‌ی فنی یا پارت نامبر به تفکیک هر محصول در سامانه‌ی کیوپیکت، دقت‌نظر و نکته‌سنجی فعالان حوزه‌ی تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی را برای انتخاب مناسب‌ترین قطعه یا قسمت برای هر محصول را به میزان قابل توجهی افزایش می‎‌دهد.

کیوپیکت به عنوان اولین سامانه‌ی تخصصی، مرجع معتبری است که اطلاعات فنی هزاران کالا را یکجا کنار هم گردآوری کرده است، مرجع فنی که حتی به گواه فعالان باتجربه‏‌ی بازار تجهیزات صنعتی، نمونه و مشابه خارجی نیز ندارد و در این زمینه یگانه و منحصربه‌فرد است. به همین دلیل نیز سامانه‌ی کیوپیکت به گنجینه‌ای تمام ناشدنی از اطلاعات و ویژگی‌های فنی می‌ماند که ظرف مدت کوتاهی از زمان رونمایی، به مرجع اطلاعات فنی فعالان حوزه‌ی تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی تبدیل شده است.

(کیوپیکت باور یک رؤیا؛)

کیوپیکت بازاری برای خرید و فروش و جامعه‌ای متشکل از خریداران، تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان؛

کیوپیکت راهکاری برای تمامی فعالان بازار تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی است، به همین دلیل نیز ما در سامانه کیوپیکت نه فقط از تولیدکننده و مصرف‌کننده، بلکه از جامعه‌ی تولید و جامعه‌ی مصرف، سخن می‎‌گوییم. زیرا کیوپیکت این امکان را به شما در هر نقطه از ایران و جهان می‌دهد که اگر تولیدکننده یا تأمین‌کننده‌ هستید، با چند کلیک ساده، محصول مورد نظر خود را معرفی و عرضه کنید و با بهترین شرایطی که تمایل دارید، به فروش برسانید و اگر هم خریدار هستید، قادر باشید با مقایسه‌ی پارت نامبر هر کالا به تفکیک و دسترسی به مشخصات فنی هر محصول، بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

(کیوپیکت پاسخ یک معما؛)

کیوپیکت بازاری به وسعت تمامی دنیا؛

بعضی از کسب‌وکارهای دنیای تجارت الکترونیک برای توضیح مقیاس و وسعت حوزه‌ی فعالیت کسب‌وکار خود دست به دامان اعداد، ارقام و آمارها می‌شوند. اگر بخواهیم دامنه‌ی فعالیت سامانه‌ی کیوپیکت را با آمار نشان دهیم، باید به اطلاعات فنی، دیتاشیت و معرفی بیش از چندین هزار محصولی اشاره کنیم که در حال حاضر در اختیار کاربران سایت کیوپیکت قرار دارد و در آینده‌ی نزدیک به بیش از 150 هزار مورد خواهد رسید. فعالان عموم صنایع که گاهی مجبور شده‌اند، تکمیل پروژه‌هایی با بودجه‌های چندین رقمی را تنها به خاطر عدم دسترسی به اطلاعات فنی یک محصول به تأخیر بیاندازند، به خوبی می‌دانند دسترسی به چنین مرجع فنی و تخصصی می‌تواند کار خرید و تهیه‌ی محصول را تا چه میزان، تسهیل کند و سرعت ببخشد.

(کیوپیکت دروازه‌ی ورود به صنعتکده‌ی جهانی؛)

کیوپیکت و تعریف تازه‌ای از نحوه‌ی خرید؛

استعلام قیمت در بازار تجهیزات صنعتی، واژه‌ای تخصصی محسوب می‌شود که پیش‌نیازها و ضوابط خاص خود را دارد و تقریبا برای انجام هر خریدی لازم است. یکی دیگر از ویژگی‌‎های منحصربه‌فرد سامانه‎‌ی کیوپیکت، هوشمندسازی فرآیند استعلام قیمت میان خریدار، تولید‎کنندگان و تأمین‌کنندگان است. عدم شفافیت، اتلاف هزینه و زمان، محدودیت خرید به موقعیت جغرافیایی، پاسخگو نبودن و نبود اطمینان کامل از خرید، از جمله معضلاتی بود که فرآیند خرید محصولات در بازارهای سنتی را به فرآیندی معیوب و دشوار تبدیل می‌کرد. بهینه‌سازی نحوه‌ی گرفتن استعلام قیمت، یکی از اهداف اصلی طراحی سامانه کیوپیکت بوده است. همین بهینه‌سازی سبب شده تا فرآیندی که تا پیش از آن گاهی خریدار را مجبور می‌کرد تا متحمل سختی سفرهای داخلی و خارجی شود و ساعت‌ها و روزها نیز وقت صرف کند، تنها در چند دقیقه و با چند کلیک به سرانجام برسد.

(درخواست از شما، معرفی از ما؛)

کیوپیکت و کشف پایین‌ترین قیمت در هر خرید؛

یکی از مواردی که هر خریداری در جست‌‎وجوی آن است، دسترسی به پایین‎‌ترین قیمت است، واضح است که هیچ فروشنده‌ای نمی‌تواند این تضمین را در اختیار خریدار قرار دهد و تنها یک مرجع بی‌طرف و ثالث است که می‌تواند شرایطی را فراهم کند تا خود خریدار با مقایسه‌ی تمامی پیشنهادهای قیمتی، شخصا در فضایی شفاف به پایین‌‎ترین قیمت موجود در بازار دست پیدا کند. کیوپیکت دقیقا همان مرجع بی‌طرفی است، که خریدار و فروشنده را به هم متصل می‌کند و برای هر محصول تمام پیشنهادهای قیمتی موجود در بازار را در اختیار خریدار قرار می‌دهد.

(کیوپیکت حلقه‌ی گمشده‌ی صنعت؛)

کیوپیکت دروازه‌ی ورود به دنیای تجارت الکترونیک؛

اگر چه تجارت الکترونیک پدیده‌‎ی نوظهوری نیست، اما همگی می‌دانیم که ورود به دنیای تجارت الکترونیک برای تولیدکننده و تأمین‌کننده‎‌ای که در شرایط امروزی تمام تلاشش را به کار می‌گیرد تا علاوه بر حفظ بقا و بهبود محصولات خود، معرفی صحیحی نیز از کسب‌وکار و این محصولات داشته باشد، نیازمند صرف هزینه‌های بسیار برای تبلیغات است.

کیوپیکت هم از پرداخت این هزینه‌های اضافه برای تولیدکننده و تأمین‌کننده جلوگیری می‌کند و هم پلتفرمی را در اختیار وی قرار می‌دهد تا به راحتی، بهترین امکانات را برای عرضه‌ی محصولات خود در بازارهای آنلاین و ورود به دنیای تجارت الکترونیک در سطح بین‌‎الملل در اختیار داشته باشد و با اتکا به این بستر آنلاین، نه تنها فروش خود را افزایش دهد، بلکه با ورود به بازاری جهانی و ارزآوری و جذب سرمایه‌ی خارجی نیز، رشد اقتصادی کشور را سرعت ببخشد.

درواقع سامانه‌ی کیوپیکت مصداق همان کسب‌وکارهای دانش ‎بنیان است که پیش‌‎نیاز لازم برای موفقیت سایر کسب‌وکارها در زمینه‌ی تولید و اشتغال را فراهم می‌آورد.

(کیوپیکت شاهراه ارتباطی عموم صنایع با تجارت الکترونیک و بین‌الملل در آینده‌ا ی نزدیک؛)

کیوپیکت و فرصت‌های بی‎‌ شمار خرید و فروش؛

فروش بیشتر یکی از اهداف اصلی هر تولیدکننده و تأمین‌کننده‌ای است، این مسأله نیز زمانی عملی خواهد شد که تولیدکننده یا تأمین‌کننده به مشتریان بالقوه‌ی بیشتری دسترسی داشته باشد. تجارت الکترونیک بهترین فرصت برای ملاقات با مشتریانی است که تا پیش از آن به دلیل محدودیت‌های مکانی و زمانی هیچ وقت امکان مواجهه با آن‎ ها را نداشتید و کیوپیکت تخصصی‌ترین بستری است که امکان دسترسی به گستره‌ی بزرگی از فعالان حوزه‌ی ‎ایمنی و عموم صنایع را برای تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان این حوزه فراهم می‌‎آورد.

ما در سامانه‌ی کیوپیکت برآنیم تا ضمن ایجاد بازاری مدرن بر پایه‌ی تخصص، تجربه و تکنولوژی، بستری خلق کنیم که با تکیه بر نوآوری در مدت زمانی کوتاه، به اولین مقصد خریدهای فعالان حوزه‌‎ی تجهیزات ایمنی و عموم صنایع تبدیل شویم و در مسیر حرکت به سمت تبدیل شدن به بزرگ ‎ترین بازار تخصصی در سطح بین ‌الملل و تحقق تمام اهداف ایران اسلامی گام برداریم.

(این گوی و این میدان؛)

تولید، دانش ‌بنیان و اشتغال‌آفرین؛

footer-section2
logo