• دوشنبه 17 بهمن 1401
  • 00:00:00

سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر مدل TR3000

Tadbir Aerosol Generator - TR3000

  • 0
  • 0 دیدگاه کاربران

سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر مدل TR3000 از جمله سیستم های دوست دار محیط زیست است که مواد اطفای حریق استفاده شده در این کپسول ها باعث گرم شدن زمین و آسیب به لایه اوزن نمی شود. از دیگر ویژگی های شاخص این محصول می توان به نصب راحت، دفع نکردن اکسیژن، عدم تخریب وسایل الکتریکی زمان استفاده و 15 سال زمان مصرف اشاره کرد. مهمترین کاربردهای این سیستم اطفا حریق آیروسل در دیتا سنتر، اتاق های سرور، اتاق ترانس و ژنراتور، موزه ها، تونل ها، معادن، سیستم های حمل و نقل، سایت سیار مخابراتی و ... می باشد.

سیستم اطفا حریق آیروسل تدبیر مدل TR3000 از جمله کپسول های اطفا حریق تولید شده در شرکت تدبیر می‌باشد که مواد خاموش کننده آن غیر سمی و نانو می باشد. این سیستم جزو اولین نمونه های کپسول های هیبریدی تولیدی در ایران می باشد که دارای  استاندارد ملی ایران و گواهی رسمی CE اتحادیه اروپا می باشد و در اصل یک محصول دانش بنیان است که توسط شرکت تدبیر ثبت اختراع نیز شده است. کپسول آیروسل تدبیر مدل TR3000 با استفاده از سنسور دستگاه، آتش را تشخیص می دهد و با متصاعد کردن گاز، که در واقع ذرات ریز با اندازه کوچکتر از 10 میلکرون هستند، حریق را خاموش می کند. این ذرات تا قبل از خارج شدن از کپسول به صورت گاز باقی می مانند. در واقع این سیستم شبیه به سیستم اطفا حریق گازی یا سیستم خاموش کننده پودر شیمیایی مبتنی بر ذرات است. تفاوت این کپسول با خاموش کننده های شیمیایی این است که ذرات خارج شده از کپسول آیروسل جرم بسیار کمتری نسبت به خاموش کننده های شیمیایی دارند و مدت بیشتری در فضا معلق می مانند. زمان تخلیه این کپسول بین 10 تا 15 ثانیه می باشد.
برای استفاده از سیستم اطفا حریق آیروسل نیازی نیست که مستقیما به سمت شعله استفاده شود، بلکه این مدل سیستم اطفا حریق احاطه کننده است و صرف نظر از ارتفاع حریق و محل آن، به سرعت فضای اطراف آتش را اشباع می کند.
کپسول اطفا حریق آیروسل به صورت الکتریکال فعال می شود. از ویژگی های مهم این محصول می توان به بی ضرر بودن آن برای محیط زیست و همچنین بعد از اطفا حریق هیچگونه پسماندی از خود بجا نمی گذارد. 

Model
(مدل)
TR3000
Part Number
(شماره قطعه)
TR3000
Maximum value coverage
(میزان پوشش دهی)
42 m3
Discharge length
(طول شارش تخلیه)
3.5 m
Activator type
(نوع عملکرد)
Heating elements with 1.63.6 resistance
Operating discharge time
(مدت زمان تخلیه)
Min:15 second , Max:20 second
Activation mechanism
(نحوه فعال سازی)
Electrical
Value of activation
(میزان ولتاژ فعال سازی)
3/6/12/24V D/C , Min 0.8A , in 3-4s
Self activation temprature of SBK
(دمای تحریک)
300 °C
Number of discharge outlet
(تعداد خروجی تخلیه)
1
Maximum installation height
(ارتفاع قابل نصب)
3.5 m
Classes of fire
(کلاس حریق)
EN2:A,B,C,F
Mass of FPC compound
(وزن محتویات)
3000 g
Operating temprature range
(دمای قابل تحمل)
From -30 °C to 60°C
Relative humidity
(رطوبت نسبی)
Up to 98% at 60°C
Generator dimension
(ابعاد ژنراتور)
Height: 280 , Width : 230 , Length:280
Certifications
(گواهینامه‌ها)
ISIRI ,CE
Manufacture
(سازنده)
Tadbir
footer-section2
logo