بنر محرم
  • پنجشنبه 28 تیر 1403
  • 00:00:00

کنترل پنل آدرس پذیر 1 لوپ اینیم مدل SmartLoop/1010-P

Inim Addressable 1 Loop Fire Alarm Control Panel - SmartLoop/1010-P

پنل اعلام حریق چیست


کنترل پنل یا دستگاه مرکزی دستگاهی با صفحه LED و نشانگرهای رنگی مختلف که هرکدام نشان دهنده هشدار، خطا، ریست همچنین تمام زون های ساختمان است. دتکتورها و سنسورهای موجود در محل در صورت تشخیص علائم حریق سیگنال اعلام حریق را به کنترل پنل می فرستد و در صورتی که خطایی وجود نداشته باشد هشدارهای صوتی فعال می شوند. جزهای اضافی که می توان به این دستگاه متصل کرد شامل قطعات اختیاری قابل اتصال بهRS485BUS ، اجزای اختیاری برای اتصال به مادربرد SmartLoop است.
کنترل پنل SmartLoop/1010-P تک لوپ مجهز به صفحه کلید، نمایشگر و LED نشانگر وضعیت همراه با پرینتر در ابعاد 48 cm x 47 cm x 13,5 cm و وزن 8 Kg طراحی شده است. این سری راه‌ حل‌هایی برای برآوردن تمام بخش‌های بازار دارد: از سیستم های خانگی کوچک که به یک لوپ نیاز دارند تا فضا‌های بزرگ که به 8 لوپ نیاز دارند. سیستم SmartLoop حداکثر می‌تواند از 30 کنترل پنل (که در یک لوپ نشانه چیده شده‌اند) پشتیبانی کند و اگر در نظر بگیرید که هر کنترل پنل می ‌تواند تا 8 حلقه را مدیریت کند بنابراین هر حلقه می ‌تواند تا 240 دستگاه را در خود جای دهد.
کنترل پنل SmartLoop دارای 5 خروجی نظارت شده برای هشدار و سیگنال دهی خطا است (کارایی این خروجی ها به طور مداوم بررسی می شود). با این خروجی ها شرایط غیرعادی شناسایی و تشخیص داده می شود ارائه دهنده طیف گسترده ای از سیگنال های بصری است: زنگ هشدار، پیش هشدار، خطا، هشدار اولیه، بای پس، آزمایش، مانیتور. تمام سیگنال های وضعیت سیستم روی نمایشگر و روی LED های وضعیت سیستم نشان داده می شود. این کنترل پنل علاوه بر خروجی های نظارت شده، دو رله برای سیگنال دهی هشدار و خطا و همچنین یک خروجی برای سیگنال خاموش شدن باتری ارائه می دهد. 

مشخصات کنترل پنل اینیم مدل SmartLoop/1010-P

سری SmartLoop از کنترل پنل های اعلام حریق آنالوگ است. این سری راه‌ حل ‌هایی برای رفع نیاز تمام بخش‌های بازار دارد: مناسب برای سیستم های خانگی کوچک که به 1 مدار نیاز دارند تا فضاهای بزرگ که به 8 مدار نیاز دارند. در حداکثر پیکربندی، یک سیستم SmartLoop می‌تواند از30 کنترل پنل (که در یک مدار نشانه چیده شده‌ اند) پشتیبانی کند همچنین می‌تواند تا 8 حلقه را مدیریت کند که هر حلقه می‌تواند تا 240 دستگاه را در خود جای دهد. 
کنترل پنل آدرس پذیر آنالوگ چیست
منظور از کنترل پنل آدرس پذیر آنالوگ دستگاهی است که قادر است هر دتکتور و دستگاه متصل را به صورت جداگانه شناسایی و نظارت کند.
در سیستم های اعلام حریق معمولی مناطق مورد نظر زون بندی می شوند و کنترل پنل های آدرس پذیر فقط زونی که دچار حریق شده ست را شناسایی می کند. کنترل پنل آدرس پذیر آنالوگ یک آدرس منحصر به فرد را به هر دستگاه اختصاص می دهند، مانند دتکتورهای دود، دتکتورهای حرارت و ...  . این ویژگی امکان شناسایی دقیق تر محل آتش سوزی یا خطا را فراهم می کند و واکنش سریع و موثر آتش نشانان، پرسنل تعمیر و نگهداری را آسان تر می کند. کنترل پنل همچنین می تواند اطلاعات دقیقی در مورد وضعیت هر دستگاه مانند سطح باتری یا تنظیمات حساسیت ارائه دهد.
آلارم های آتش نشانی آنالوگ که اغلب به عنوان سیستم های "هوشمند" نامیده می شوند، می توانند دقیقا مشخص کنند که کدام دتکتور فعال شده است و آتش در کجا واقع شده است، در حالی که سیستم های معمولی فقط اطلاعات مربوط به یک مدار یا منطقه خاص را ارائه می دهند.
کاربرد پنل اعلام حریق آنالوگ
سیستم آنالوگ آدرس پذیر برای محیط های پیچیده مانند مکان های تجاری بزرگ و سیستم های شبکه ای طراحی شده اند که هر سنسور آدرس منحصر به فرد خود را دارد و از این رو به عنوان آدرس پذیر شناخته می شود. آدرس منحصر به ‌فرد روی حلقه سیم‌کشی به کنترل پنل متصل می‌شود و با هر دستگاه ارتباط برقرار می‌کند و گزارش آنالوگ مربوط به میزان دود یا گرمای شناسایی‌شده را گزارش می‌دهد.
یک سیستم اعلام حریق آدرس پذیر را می توان طوری برنامه ریزی کرد که در ناحیه آشکارساز فعال شده به صدا درآید تا به سرعت مکان آتش سوزی را شناسایی کند و از ایجاد اختلال در تخلیه کامل جلوگیری کند. اما ویژگی های پیش هشدار آنها می تواند به کاهش تعداد هشدارهای کاذب کمک کند.

 

برای اطلاع از قیمت و خرید کنترل پنل آدرس پذیر 1 لوپ اینیم مدل SmartLoop/1010-P در سامانه کیوپیکت استعلام بگیرید.

Model
(مدل)
Smart Loop - P
Part Number
(شماره قطعه)
SmartLoop/1010-P
Number of Loop
(تعداد مدار)
1
Detectors / Modules Per Loop
(دتکتور/ماژول در هر مدار)
240
Display
(صفحه نمایش)
LCD
Supply Voltage
(ولتاژ عملکرد)
230V 50/60Hz
Current Rating
(میزان جریان)
4 A
Communication Protocol
(پروتکل ارتباطی)
RS485
Operating Temperature
(دمای قابل تحمل)
-5°C to +40°C
Printer
(پرینتر)
Available
Housing Material
(جنس بدنه)
Metal Box
Certifications
(گواهینامه‌ها)
EN54-2 ,EN54-4 ,CA12 ,EN54-21 ,EN54-13
Manufacture
(سازنده)
inim
footer-section2
logo