• سه شنبه 18 بهمن 1401
  • 00:00:00
درب ضد حریق تکسان در مدل 124

درب ضد حریق تکسان در مدل 124

Taksan Door Fire Door - 124

  • 0
  • 0 دیدگاه کاربران

درب ضد حریق کد 124 ساخت شرکت ایرانی "تکسان در هگمتانه" مطابق با استانداردهای جهانی و دارای تاییدیه‌ی سازمان آتش نشانی تهران است.

این درب بعلت برخورداری از ورق گالوانیزه‌ی 1 میلی‌متری برای روکش، پشم سنگ با چگالی 120 برای عایق داخلی، نوار عایق درزبند (دودبند) حجیم شونده و چهارچوب فولادی با روکش 1/25 میلی‌متری، در مقابل حرارت 110 درجه تا 240 دقیقه مقاومت می‌کند.

پوشش بکاررفته برای این محصول از جنس رنگ الکترواستاتیک بوده که از آسیب‌دیدگی آن به علت شرایط جوی یا گذر زمان جلوگیری می‌کند.

تمام ویژگی‌های مذکور به همراه ابعاد درب، براساس نیاز خریدار و طبق نظر سازمان آتش نشانی، قابل طراحی و تغییر خواهند بود.

معرفی درب ضد حریق تکسان در مدل 124

درب ضد حریق کد 124 طبق استانداردهای جهانی توسط شرکت ایرانی "تکسان در هگمتانه" ساخته شده و در آزمایشگاه "EFECTIS ERA" تحت نظارت مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی مورد آزمایش قرار گرفته است.نتیجه‌ی آزمایش نشان‌داد که این در، تا 240 دقیقه مقابل حرارت 110 درجه یکپارچگی و مقاومت خود را حفظ می‌کند.

طبق مقررات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران درب‌های ضد حریق باید 90 دقیقه مقابل حریق مقاومت کنند.پس کاملا واضح است که این محصول از نمونه‌های پیشتاز این صنعت بوده و ایمنی بسیار مناسبی را فراهم می‌آورد.

بکار بردن ورق گالوانیزه با ضخامت 1 میلی‌متر برای روکش و عایق پشم سنگ با تراکم 120 داخل درب منجر به چنین مقاومتی می‌شود.البته نباید از تاثیری که چهارچوب فلزی با روکش 1/25 میلی‌متری خود، در افزایش مقاومت این محصول دارد، غافل شد.همچنین وجود نوار درزبند (دودبند) به علت حجیم شدن آن در برابر حریق، مانع از ورود دود و گازهای سمی به مسیر فرار می‌شود.این موضوع ایمنی مضاعفی برای افراد به هنگام فرار فراهم خواهدکرد.

درمورد درب‌های ضدحریق حتی جنس پوشش آن‌ها، در مقاومت این تجهیزات تاثیر دارد.رنگ الکترواستاتیک بکار رفته برای این درب، مانع از آسیب‌دیدگی این محصول در اثر شرایط جوی و گذشت زمان می‌شود.این حفاظت ایجاد شده به همراه نسوز بودن رنگ الکترواستاتیک، مقاومت درب در مقابل حریق را تضمین می‌کند.

همانطورکه می‌دانید آتش‌سوزی از شرایط پراسترس بوده و خروج سریع از محل بسیار مهم است.دستگیره‌های آنتی پنیک (Anti-Panic) بکاررفته برای کد 124 همان‌طور که از نام‌ آن پیداست برای مواقع پراسترس طراحی شده‌است.این دستگیره‌ها با یک فشار ساده در را باز کرده و خروج سریع از محل پرخطر را فراهم می‌کنند.

مشخصات درب ضد حریق کد 124

بسیاری از مشخصات درب‌های ضدحریق باتوجه به محل بکارگیری و ارتفاع ساختمان و طبق نظر سازمان آتش‌نشانی قابل تغییر است.ابعاد، ضخامت ورق فولادی، مصالح و چگالی پشم سنگ بکاررفته و حتی رنگ پوشش درب‌ها، همه مشمول این شرایط می‌شوند.مدل 124 در ابعاد 210 در 110 سانتی‌متر طراحی شده‌، اما همانطور که ذکرشد این ابعاد قابل تغییر است.

این محصولات در دو نوع دارای پنجره و بدون پنجره ساخته می‌شوند.کد 124 بدون پنجره‎ بوده و برای استفاده در ورودی راه پله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و اصطلاحا به آن درب فرار می‌گویند.

درب ضد حریق کد 124 و دیگر محصولات "تکسان در" در سامانه تخصصی کیوپیکت (qpket) قابل مشاهده، بررسی و استعلام قیمت هستند.

Model
(مدل)
124
Part Number
(شماره قطعه)
124
Fire Resistance
(مقاومت در برابر آتش)
240 min
Insulation
(عایق بندی)
Fireproof sealing tape, Rock wool with a density of 120
Leaf Sheet Thickness
(ضخامت ورق لنگه)
1 mm
Frame Sheet Thickness
(ضخامت ورق چهارچوب)
1.25 mm
Fittings
(یراق آلات)
Antipanik Knob
Color
(رنگ)
Electrostatic Color (Red\, Grey\, Dark Brown\, Cream\, White)
Dimention
(ابعاد)
210*110 cm
Housing Material
(جنس بدنه)
Metal Sheet
Certifications
(گواهینامه‌ها)
Tehran Fire Department
Manufacture
(سازنده)
Taksan Door
Manufacture
(سازنده)
footer-section2
logo