بنر محرم
  • پنجشنبه 28 تیر 1403
  • 00:00:00

دوربین حرارتی دراگر سری UCF 9000

Draeger Thermal Imaging Camera - UCF 9000

دوربین حرارتی چیست 


دوربین های حرارت یاب که به عنوان دوربین مادون قرمز نیز شناخته می شود. یکی از تجهیزات حفاظت فردی آتش نشان ها است برای تشخیص نقاط داغ محیط مورد استفاده قرار می گیرد. هدف اصلی دوربین حرارت یاب تشخیص تشعشات مادون قرمز است که از تمام اجسام با دمای صفر مطلق ساطع می شود. لنز دوربین این تشعشعات مادون قرمز را روی یک آشکارساز مادون قرمز متمرکز می کند که تابش را به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند. سپس سیگنال پردازش می‌شود و به یک تصویر حرارتی تبدیل می‌شود، جایی که رنگ‌ها یا سایه‌های مختلف دماهای متفاوتی را نشان می‌دهند. 


کاربردهای دوربین حرارتی


دوربین های حرارت یاب کاربردهای مختلفی در صنایع مختلف دارند. یکی از رایج ترین کاربردها در بازرسی ساختمان و ممیزی انرژی است. با تشخیص تغییرات دما، دوربین های حرارتی می توانند مناطق اتلاف حرارت یا کمبود عایق را در ساختمان ها شناسایی کنند. این اطلاعات به بهینه سازی بهره وری انرژی و کاهش هزینه های گرمایش یا سرمایش کمک می کند.
در زمینه تعمیر و نگهداری الکتریکی، دوربین های حرارتی نقش مهمی در شناسایی اجزای گرمایش بیش از حد در سیستم های الکتریکی دارند. دوربین های حرارتی با اسکن پانل های الکتریکی، اتصالات و تجهیزات، می توانند الگوهای حرارتی غیرعادی را که ممکن است نشان دهنده خطاها یا خرابی های بالقوه باشد، تشخیص دهند. این امکان نگهداری به موقع را فراهم می کند و از خرابی یا خطرات پرهزینه جلوگیری می کند.
دوربین حرارت یاب دراگر سری UCF 9000 با رزولوشن 384 * 288 پیکسل، زاویه دید افقی: 57 درجه / عمودی: 41 درجه / مورب: 74 درجه طراحی شده است. شارژ باتری های این دستگاه در مناطقی که به صورت بالقوه امکان افنجار وجود دارد ممنوع است. عمر باتری حین عملکرد 4 ساعت، باتری قابل شارژ از نوع لیتیوم یون است. 
در دوربین حرارت یاب Dräger UCF 9000 حتی اگر دید از حد مطلوب کمتر باشد، باز هم تصاویر خوبی را به آتش نشانان ارائه می دهد. در آتش‌سوزی ها و سایر محیط‌ های خطرناک، چالش‌ها و خطرات خطای دید را ایجاد می‌کنند. به لطف «سوئیچ برنامه» (حالت‌های عملکرد خاص برنامه)، امکان بهینه‌ سازی نمایش تصویر دوربین فراهم شده است. برای مثال، نمایشگر دوربین را می توان برای یافتن افراد یا یافتن منبع آتش بهینه کرد.

برای خرید و اطلاع از قیمت دوربین حرارتی دراگر سری UCF 9000 در سامانه کیوپیکت استعلام بگذارید.

Model
(مدل)
UCF
Part Number
(شماره قطعه)
UCF 9000
Sensor Type
(نوع سنسور)
a-Si Microbolometer Array
Field of View
(زاویه دید)
Horizontal: 57° / Vertical: 41° / Diagonal: 74°
Power Supply
(منبع تغذیه)
Rechargeable li-ion Battery
Operating Time
(زمان کاربری)
4 hours
Ingress Protection
(حفاظت داخلی)
IP67
Certifications
(گواهینامه‌ها)
ATEX ,IECEx ,Ex
Manufacture
(سازنده)
Draeger
footer-section2
logo