بنر محرم
  • دوشنبه 01 مرداد 1403
  • 00:00:00

هارنس ایمنی کراتوس مدل FA1020500A

Kratos Harness - FA1020500A

  • 0
  • 0 دیدگاه کاربران

هارنس ایمنی کراتوس FA1020500A برای سایزهای فری سایز (Universal) با حداکثر وزن قابل تحمل 140 کیلوگرم طراحی شده است. این کمربند ایمنی با وزن 1.95 کیلوگرم و با جنس روکش پارچه ای پلی استر، سگک های فولاد طراحی شده است.

هارنس ایمنی کراتوس مدل FA1020500A یکی از تجهیزات حفاظت فردی است. این کمربند ایمنی دارای سه نقطه اتصال شامل اتصال جناغ سینه، اتصال پشتی، اتصال جانبی است. جنس پارچه های به کاررفته در کمربند ایمنی کراتوس از پلی استر و جنس سگک های فلزی از فولاد است. به طور کلی هارنس ایمنی یا کمربند ایمنی برای افرادی که در شرایط ناپایدار و بی ثابت که احتمال حادثه ای مانند سقوط یا ریزش سطحی که روی آن راه می روند وجود دارد استفاده می شود. هارنس ایمنی از طریق اتصالات پشتی که دارد به طناب نجات متصل می شود. هارنس ایمنی برای افرادی که در ارتفاعات کار می کنند، افرادی که درون تونل ها و چاه های عمیق برای عملیات نجات رفته اند کاربرد دارد.


کاربرد کمربند ایمنی یا هارنس چیست؟


محافظ سقوط: همانطور که می دانید هارنس ایمنی توسط افرادی که احتمال حادثه یا خطر سقوط وجود دارد استفاده می شود. باید توجه شود که بندهای هارنس ایمنی به درستی بسته شود تا از طریق اتصالات طناب های نجات از خطر هر حادثه ای جلوگیری شود.
موقعیت کاری: در عملیات های مختلف معمولا افراد در موقعیت های خطرناک و ناپایدار قرار دارند. مانند صخره نوردی، یخ نوردی،عملیات های نجات، ساخت و ساز، تمیز کردن شیشه های برج. به طور کلی کمربند ایمنی از سقوط یا حادثه کارگرانی که در ارتفاع کار می کنند یا روی سطوح شکننده که احتمال ریزش دارد قرار دارند و سایر خطرات دیگر جلوگیری می کند.
عملیات نجات: یکی از پرکاربردترین استفاده های هارنس ایمنی در عملیات نجات است. اگر فردی در نقطه ای که امکان دسترسی وجود ندارد سقوط کرده باشد. آتش نشان ها با بستن هارنس ایمنی به فرد و با اتصال طناب نجات وی را نجات می دهند. 
ورود به فضاهای محصور: در بعضی شرایط خاص ایمنی در فضاهای بسته مانند تونل، مخازن زیر زمینی، چاه های عمیق بسیار مورد توجه است. اگر در شرایط خطرناکی قرار گیرند از طریق بندهای متصل به هارنس فرد را از تونل خارج می کنند.


بررسی اتصالات هارنس ایمنی کراتوس مدل FA1020500A

هارنس ایمنی کراتوس FA1020500A برای سایزهای فری سایز (Universal) با حداکثر وزن قابل تحمل 140 کیلوگرم طراحی شده است. این کمربند ایمنی با وزن 1.95 کیلوگرم و با جنس روکش پارچه ای پلی استر، سگک های فولاد طراحی شده است. همچنین دارای قابلیت تنظیم بندهای هارنس ایمنی در قسمت شانه و ران و پدهای نرم در بندهای ران برای راحتی بیشتر کاربران است. 
تعداد اتصالات در کمربند ایمنی کراتوس شامل 3 اتصال با نام های پشتی (Dorsal)، جناغ سینه (Sternal)، جانبی (Lateral) است. 

  • اتصال پشتی: این اتصال از روی شانه ها تا پشت کمر را پوشش می دهد. اگر فردی در حال سقوط باشد نقاط اتصال نیروها را در پشت و شانه توزیع می کند و خطر آسیب را کاهش می دهد. در اتصال پشتی هارنس ایمنی امکان اتصال لنیارد یا طناب نجات فراهم شده است. 
  • اتصال جناغی: هدف اتصال جناغی برای کاهش خطر و صدمات ناشی از توقف سقوط است. این اتصال صدمات ناشی از حرکت بیش از حد رو به جلو در هنگام سقوط کمک می کند. 
  • اتصال جانبی: نقاط اتصال جانبی در طرفین مهار ایمنی در ناحیه لگن قرار دارد. نقاط اتصال جانبی را می توان برای اتصال ابزار یا تجهیزات مانند لنیارد کاربرد دارد. 
     

برای اطلاع از قیمت و سفارش آنلاین هارنس ایمنی کراتوس مدل FA1020500A می توانید در سامانه کیوپیکت استعلام بگیرید.

Model
(مدل)
FA10205XXA
Part Number
(شماره قطعه)
FA1020500A
Attachments
(اتصالات)
Dorsal (A), Lateral, Sternal (A)
Number of Buckles
(تعداد قلاب‌ها)
Adjustment Buckles: 2, Automatic Buckles: 4
Size
(سایز)
S - L
Max. user weight
(حداکثر وزن فرد)
140 KG
Housing Material
(جنس بدنه)
Buckles: Steel, D Ring: Steel, Elastic Webbing: Polyester
Certifications
(گواهینامه‌ها)
EN 358, EN 361
Manufacture
(سازنده)
Kratos
Manufacture
(سازنده)
Kratos
footer-section2
logo