• دوشنبه 07 خرداد 1403
  • 00:00:00

معرفی


 

مرجع اطلاعات فنی

  • شاید بتوانید هر اطلاعاتی را روی اینترنت پیدا کنید، اما برای این منظور چه مقدار باید هزینه و زمان صرف کنید؟ علت محبوبیت تمامی مراجع علمی و فنی در این نکته نهفته است که این منابع، کلیه ی اطلاعات مورد نیاز متخصصان را یکجا و در کنار هم گردآوری کرده اند و حاصل سال‎ها جست‎وجو و تحقیق را در قالب یک کتاب، مقاله یا وب‎سایت در اختیار مخاطبان قرار داده اند.

  • مهندسانی که روزانه با پروژه های مختلف ایمنی، آتش‌ نشانی و صنایع سبک یا سنگین، درگیراند، به خوبی می دانند دسترسی به مشخصات فنی یک قطعه‎ ی خاص از تجهیزات مورد نیاز، چقدر ممکن است برای انجام پروژه ی مورد نظر حیاتی باشد و تا چه میزان، دسترسی به این اطلاعات،  می ‏تواند وقت‎گیر، هزینه بر و در برخی مواقع هم غیرممکن باشد. مرجع اطلاعات فنی بودن سامانه ی کیوپیکت بدین معنی است که کاربر این سایت، دیگر دغدغه ی اینکه در کجا باید مشخصات فنی تجهیزات تخصصی پروژه ی خود را جست‎وجو کند را ندارد و با تکیه به اطلاعات ارائه شده در این سامانه، تنها با یک جست‎وجوی ساده به داده هایی دست پیدا  می کند که یافتن هر کدامشان ممکن بود در حالت عادی ساعت‎ها زمان ببرد.

جامع بودن یکی از ویژگی‎های هر مرجع اطلاعاتی است، همواره به روز ماندن، ویژگی دیگری است که سامانه ی کیوپیکت به عنوان یک مرجع اطلاعاتی و فنی همیشه به آن توجه خاصی دارد.  


 

معرفی محصولات جدید

پیدا کردن محصول جدید در بازارهای سنتی، کاری دشوار و تقریبا غیرممکن است. در واقع مشکل اصلی اینجاست که خریدار درباره ی اینکه کجا می تواند محصول مورد نیاز را جست‎وجو کند، هیچگونه ذهنیتی ندارد. مشکلی که فناوری با خلق دنیای تجارت الکترونیک، راهکاری مؤثر، برای حل آن ارائه داده است.

هوشمندی به این معناست که بتوانیم از قابلیت‎هایی که تکنولوژی در اختیار ما قرار می دهد، بهترین استفاده را داشته باشیم. دقیقا همان کاری که سامانه ی کیوپیکت با معرفی دنیای تجارت الکترونیک به فعالان حوزه ی ایمنی و صنعت انجام داده است. چرا که با در دسترس بودن چنین راهکار هوشمندی، خریدار محصول، تنها با داشتن سرنخی ساده، با مجموعه ای از پیشنهادهای تازه مواجه می شود که ذهنش را به دنیای جدیدی از محصولات موجود در بازار باز می‌ کند. از سوی دیگر، دسترسی به بازاری تخصصی و حرفه ای، راه تولیدکننده ی ایرانی را نیز برای صادرات و ارزآوری به کشور هموار خواهد کرد. تولیدکننده ای که به سامانه ای تخصصی و چندزبانه برای عرضه ی محصولاتش دسترسی داشته باشد، تنها با چند کلیک می تواند درب ضد حریق تولید خود را که کیفیتی همپای محصولات اروپایی، اما قیمتی به مراتب ارزان‎تر دارد را به مشتریان جدیدی در کشورهای همسایه بفروشد و حضور در بازارهای بین المللی را هم تجربه کند.


 

مقایسه ی آنلاین تجهیزات

فرآیند استعلام گرفتن در سامانه ی کیوپیکت، تنها به پرسش و پاسخی ساده میان خریدار و فروشنده خلاصه نمی شود، بلکه این وب‎سایت، تعریف تازه ای از نحوه‏ ی استعلام گرفتن برای هر محصول در بازار تخصصی و صنعتی ارائه کرده است. در این تعریف تازه، استعلام تنها به اطلاع صرف از قیمت کالا محدود نمی شود و جزئیاتی از قبیل شرایط تحویل، شرایط پرداخت، زمان و مکان تحویل، نوع ارز پرداختی و هر توضیح ضروری دیگر را نیز شامل می گردد، مواردی که همگی برای نهایی شدن یک قرارداد خرید در بازارهایی از این جنس، لازم اند.

امکان درخواست استعلام با جزئیات مختلف به تأمین‏ کنندگان، فرصت می‎ دهد تا متناسب با شرایط اعلامی، قیمت واقع بینانه تری برای استعلام‎های دریافتی ارائه کنند و در فضایی سالم، امکان رقابت با همکاران خود را پیدا نمایند. از طرف دیگر، خریدار نیز وقتی در جواب یک درخواست استعلام، چندین پیشنهاد قیمتی از سوی تولیدکنندگان و تأمین کنندگان مختلف دریافت می کند، سریع‎تر، ساده تر و با خاطری آسوده ‏تر برای نهایی کردن خرید خود اقدام خواهد کرد.

یکی از ویژگی‎های سامانه ی کیوپیکت که مقایسه‎ ی آنلاین تجهیزات در این وب‎سایت را ساده تر نیز می کند، امکان ثبت امتیاز در مورد عملکرد طرف مقابل در هر قرارداد خرید، برای خریدار و فروشنده است. امتیازهایی که در خریدهای بعدی برای خریدار و عرضه‌ کننده‌ ی محصولات، بسیار راهگشا خواهد بود و کار هر کدام از دو طرف را برای داشتن انتخابی مطمئن‏تر، ساده‏ تر خواهد کرد.  


 

ارائه‌ ی پیشنهاد فنی آنلاین

فعالان حوزه ی تجهیزات ایمنی به طور خاص و مهندسان هر صنعتی به صورت عام، به خوبی آگاه‌ اند که دسترسی به مشخصات فنی، ویژگی‎های عملکردی، قابلیت‎های الکترونیکی، کاربردهای محیطی و برندهای سازنده ی تجهیزاتی که برای استفاده در پروژه های مناقصه، نصب و راه اندازی مورد نیازاند، تا چه حد کار خریدار محصولات تخصصی را ساده می کند.

گاهی اوقات پیش می‎ آید که خریدار، برای دسترسی به پروپوزال یا مشخصات فنی مورد نیاز برای ارائه در یک مناقصه، بعد از صرف ساعت‎ها زمان، حتی از وب‎سایت خود سازنده ی محصول مورد نظر هم بی‌ نتیجه، باز می گردد.

سامانه‌ ی کیوپیکت برای اولین بار در حوزه ی تجهیزات ایمنی و صنعتی، زیر عنوان پیشنهاد فنی، تمامی مشخصاتی که برای خرید یک محصول، ممکن است مورد نیاز باشد را استخراج و گردآوری کرده است. تمامی این اطلاعات به صورت رایگان و تنها با یک کلیک در دسترس کاربران کیوپیکت قرار دارد، تا هنگام خرید، هیچ دغدغه‌ ای بابت اشتباه در خرید محصول نداشته باشند و مستندات فنی لازم برای ارائه به کارفرما را نیز با صرف کم‎ترین هزینه و زمان در دسترس داشته باشند.  


 

استعلام و خرید بی‌ واسطه

یکی از دغدغه های اصلی فعالان حوزه ی ایمنی و تجهیزات صنعتی، چه تأمین کننده و تولیدکننده باشند، چه خریدار و مصرف‌ کننده، مواجهه با واسطه هایی است که نه ارزشی در این بازار خلق می کنند و نه اطلاعی از مشخصات فنی و قابلیت‎های محصول عرضه شده دارند و تنها، با سوءاستفاده از شرایط موجود، به وسیله ی واسطه گری از فروش کالا سودی کسب می کنند.

سامانه ی کیوپیکت برای پاسخ به این نیاز، با فراهم آوردن بستری شفاف برای ارتباط مستقیم تأمین کننده، تولیدکننده و خریدار، یکبار و برای همیشه، ذهن فعالان این حوزه را از بابت پرداخت هزینه های اضافه به واسطه ‏ها و دلالان آسوده کرده است. علاوه بر این، استعلام بی‌ واسطه آنهم به صورت آنلاین، خریدار را از زحمت انتشار آگهی استعلام، صرف هزینه برای جست‎وجو توسط نماینده و اتلاف وقت برای پرس و جوهای تلفنی، آسوده می کند و بدین ترتیب، یکی از دشوارترین بخش‎های خرید در بازارهای تخصصی را به جذاب‎ترین و ساده ترین قسمت آن تبدیل می کند.


 

footer-section2
logo