بنر محرم
  • شنبه 30 تیر 1403
  • 00:00:00

دتکتور گاز متعارفی سنس مدل 300-GD

Sens Conventional Gas Detector - 300-GD

  • 0
  • 0 دیدگاه کاربران

دتکتور گاز متعارفی سنس مدل 300-GD در صورتی که وجود گاز مونوکسید کربن را تشخیص دهد و فعال شود می تواند شیر برقی گاز، شومینه یا بخاری، آن را ببندد یا هواکش تهویه را روشن نماید.

دتکتور گاز یکی از تجهیزات سیستم اعلام حریق است. کاربرد این دستگاه تشخیص گاز مونوکسید کربن موجود در محیط بوده به این صورت که در صورت وجود مونوکسید کربن در محیط دتکتور وجود گاز را شناسایی کرده و آژیر خطر فعال می شود. دتکتورهای گاز در محیط هایی مانند تونل، استخر، آزمایشگاه، پالایشگاه، مناطق نفتی، آشپزخانه های صنعتی پارکینگ ها نصب می شود. گاز مونوکسید کربن معمولا بر اثر سوختن ناقص سوخت های فسیلی مانند بنزین، گاز، نفت، گازوئیل و... حاصل می شود. همانطور که می دانید مونوکسید کربن از خطرناک ترین گازها است. این گاز بی رنگ، بی بو و بی مزه است، بدون آشکارساز مونوکسید کربن، تشخیص وجود این گاز در محیط امکان پذیر نیست. افزایش سطح گاز مونوکسید کربن در محیط با آتش سوزی و مرگ افراد همراه است.
دتکتور گاز متعارفی سنس دارای سنسور حساس به گاز مونوکسید کربن (CO) است. هنگامی که دتکتور وجود گاز مونوکسید کربن را شناسایی می کند به کنترل پنل هشدار داده و پنل مرکزی اعلام حریق یا وجود گاز می دهد اما  دتکتور گاز متعارفی سنس مدل 300-GD با خروجی 85 دسیبل به طور مستقیم آلارم می زند و اعلام خطر می کند.
دتکتور گاز متعارف برای ساختمان های کوچک و متوسط که ساختار پیچیده ای ندارند مناسب است. اصولا این دتکتورها را باید در نزدیکی منطقه یا اتاق کنترل نصب کرد زیرا تشخیص نشت گاز و فرآیند شناسایی بسیار اهمیت دارد و در صورت خطا ممکن است خسارت جانی وارد شود. 
دتکتور گاز متعارفی سنس مدل 300-GD در محدوده دمای عملکرد 10 تا 50 درجه سلسیوس و با رطوبت محیط ماکزیموم 95%  عمل می کند، توان مصرفی در حالت آماده به کار 1 وات، توان مصرفی در حالت آلارم 3 وات، زمان گرم شدن اولیه 3 دقیقه است.
طول عمر سنسور این دتکتور 2 سال است. حداکثر توان قابل تحمل رله آلارم 5 آمپر - 240 ولت، زمان گرم شدن اولیه  ماکزیموم 3 دقیقه، شدت صدا ماکزیموم 85 dB است. هنگامی که این دستگاه در وضعیت هشدار قرار می گیرد قادر است توسط رله خودکار در صورت باز بودن شیر برقی گاز، شومینه یا بخاری، آن را ببندد یا هواکش تهویه را روشن نماید.

 

برای خرید و اطلاع از قیمت دتکتور گاز متعارفی سنس مدل 300-GD می توانید در سامانه qpket.com ثبت استعلام کنید.

Model
(مدل)
300-GD
Part Number
(شماره قطعه)
300-GD
Detectable Gases
(گازهای قابل سنجش)
CO
Supply Voltage
(ولتاژ عملکرد)
9 - 15 V
Sound Output
(خروجی صدا)
85 dB
Operating Temperature
(دمای قابل تحمل)
10 - 50 °C
Operating Humidity
(رطوبت قابل تحمل)
Maximum 95% RH
Certifications
(گواهینامه‌ها)
EN 50291-1 ,ISIRI 13172-1
Manufacture
(سازنده)
Sens
footer-section2
logo