بنر محرم
  • پنجشنبه 28 تیر 1403
  • 00:00:00

دتکتور حرارتی ضد انفجار اوجیونی سری TMP2 مدل TMP2 4-20

Oggioni F&G Heat Detector - TMP2 - TMP2 4-20

افزایش ایمنی در محیط های صنعتی 

در محیط های صنعتی که خطر آتش سوزی و نشت گاز تهدیدات قابل توجهی برای ایمنی پرسنل و یکپارچگی سیستم و محیط ایجاد می کند، نصب سیستم های قابل اعتماد تشخیص آتش و گاز از اهمیت بالایی برخوردار است. این سیستم ها نقش مهمی در تشخیص زودهنگام، واکنش سریع و کاهش خطرات احتمالی ایفا می کنند، در نتیجه از جان انسان ها محافظت می کنند، از حوادث جلوگیری می کنند و آسیب به اموال را به حداقل می رسانند.
سیستم تشخیص آتش و گاز (F&G) هر گونه خطر از نظر آتش سوزی یا نشت گازهای قابل احتراق/سمی را تشخیص داده و برای به حداقل رساندن خطر و جلوگیری از تبدیل آن به آتش سوزی یا انفجار اقدام می کند. یک سیستم تشخیص F&G به طور مداوم تمام مناطق را نظارت می کند و اطلاعات سیستم های تشخیص/حفاظت را در اختیار اپراتور قرار می دهد. در مورد هر موقعیت خطرناک به پرسنل هشدار می دهد و بسته به سطح خطر شناسایی شده (خاموش شدن فرآیند، رهاسازی اطفا حریق) اقدام می کند.

دتکتور حرارتی

کارکرد سیستم های پایش آتش و گاز


سیستم های تشخیص حریق و گاز برای نظارت بر محیط اطراف از نظر علائم آتش سوزی یا وجود گازهای خطرناک طراحی شده اند. این سیستم‌ها شامل شبکه‌ای از حسگرها، آشکارسازها، آلارم‌ها و پانل‌های کنترلی هستند که به‌طور استراتژیک در سراسر تأسیسات نصب شده‌اند. سنسورها به طور مداوم هوای اطراف را برای شاخص هایی مانند دود، گرما یا غلظت گازهای قابل احتراق یا سمی تجزیه و تحلیل می کنند. در میان انواع مختلف آشکارسازهای مورد استفاده در سیستم‌های ضد انفجار، آشکارسازهای حرارتی نقش مهمی در تشخیص علائم حرارتی مرتبط با حوادث آتش‌سوزی دارند. برخلاف آشکارسازهای دود که به حضور ذرات دود پاسخ می‌دهند، آشکارسازهای حرارتی برای حس کردن تغییرات دمایی نشان‌دهنده آتش‌سوزی طراحی شده‌اند. به ویژه در محیط هایی که تشخیص دود ممکن است غیرقابل اعتماد باشد، مانند مناطقی با سطح گرد و غبار بالا یا حرکت سریع هوا موثر هستند.

 

حسگرهای حرارتی 


آشکارسازهای حرارتی برای تشخیص گرما و ایجاد آلارم به فناوری‌های مختلف حسگر متکی هستند. یکی از انواع رایج، آشکارساز حرارت با دمای ثابت است که زمانی فعال می شود که دمای محیط از آستانه از پیش تعیین شده فراتر رود. نوع دیگر، آشکارساز حرارتی نرخ افزایش است که به افزایش سریع دما پاسخ می دهد و وجود آتش سوزی را نشان می دهد.

 مزایای دتکتورهای حرارتی


دتکتورهای حرارتی Oggioni مزایای متعددی در تشخیص حریق دارند. این دستگاه ها کمتر مستعد هشدارهای کاذب ناشی از عواملی مانند گرد و غبار، بخار یا بخار پخت و پز هستند که آنها را برای محیط های سخت یا چالش برانگیز مناسب می کند. علاوه بر این، آشکارسازهای حرارتی در برابر شرایط نامطلوب مانند رطوبت انعطاف پذیرتر هستند و آنها را برای مناطق بیرون از منزل یا مناطق با رطوبت بالا ایده آل می کند.

 ادغام با سیستم های آتش و گاز


در سیستم‌های تشخیص حریق صنعتی، آشکارسازهای حرارتی با سنسورها و آلارم‌های دیگر ادغام می‌شوند تا پوشش جامع و قابلیت‌های هشدار اولیه را ارائه دهند. این تجهیزات با کنترل پنل ارتباط برقرار می کنند تا وضعیت همه دتکتورها قابل نظارت باشد و پاسخ به آلارم ها را هماهنگ می کنند. ادغام با سیستم‌های اتوماسیون ساختمان امکان اعمال خودکار مانند کنترل تهویه، خاموش کردن تجهیزات و فعال‌سازی سیستم‌های سرکوب را در صورت آتش‌سوزی یا نشت گاز فراهم می‌کند.

پتروشیمی
به طور کلی، سیستم های آتش و گاز، همراه با آشکارسازهای حرارتی، ابزارهای ضروری برای افزایش ایمنی در محیط های صنعتی هستند. این سیستم ها با ارائه تشخیص زودهنگام خطرات آتش سوزی و گاز، اقدامات واکنش سریع را برای کاهش خطرات و محافظت از پرسنل، دارایی ها و محیط اطراف امکان پذیر می کنند. با پیشرفت فناوری و پیشرفت‌های مداوم در قابلیت‌های تشخیص، سیستم‌های آتش‌نشانی و گاز به عنوان اجزای حیاتی برنامه‌های ایمنی صنعتی به تکامل می‌رسند و رفاه کارگران و پایداری عملیات را تضمین می‌کنند.

دتکتور حرارتی اوجیونی


این فرستنده ها بسیار فشرده هستند، محفظه سنسور از برنج با روکش کروم یا فولاد ضد زنگ AISI 316 ساخته شده است. محفظه سنسور برای اندازه‌گیری یا تشخیص یک ویژگی خاص در محیط یا محصول مورد استفاده قرار می‌گیرد. که شامل سنسورهای دما، رطوبت، فشار و غیره باشد. همچنین می توان نسخه Ex d IIG ATEX را برای استفاده در مناطق خطر انفجار ارائه شود. محفظه این دستگاه دارای درجه حفاظت IP65 با دقت خطی 0.5% FSD است. FSD نشان می دهد که خروجی آشکارساز چقدر با تغییرات دما در کل محدوده آن مطابقت دارد.   بنابراین، دقت (خطی) ± 0.5٪ FSD، به این معنی است که آشکارساز حرارتی دارای دقت خطی ± 0.5٪ از انحراف در مقیاس کامل است، که نشان دهنده سطح بالایی از دقت در اندازه گیری دمای آن است.  این دستگاه در ابعاد 185 * 26 میلی متر و وزن 200 گرم واتصالات مکانیکی نسوز طراحی شده است. همچنین دمای نگهداری این دستگاه -40 تا 85 درجه سانتیگراد و دمای 10عملیاتی تا 100 درجه سانتیگراد قابل استفاده می باشد.

قیمت دتکتور حرارتی ضد انفجار


دتکتور حرارتی TMP2 4-20 راه حل خوبی برای اندازه گیری دما در محیط صنعتی با قیمت بسیار رقابتی است. قیمت این دستگاه به عواملی مانند برند، مدل، ویژگی های تشخیص بستگی دارد. ویژگی های تشخیص شامل:

  • نوع و غلظت: خطرات آتش سوزی یا گاز در منطقه انواع مختلف دتکتورهای F&G حساسیت و زمان واکنش متفاوتی به انواع مختلف آتش یا منابع گاز دارند. برای مثال دتکتورهای شعله برای تشخیص آتش سوزی در مایعات یا گازهای قابل اشتعال مناسب هستند، در حالی که آشکارسازهای گازهای قابل احتراق برای تشخیص نشت گازهای قابل احتراق مانند متان یا پروپان مناسب هستند.
  • زمان پاسخ و قابلیت اطمینان: هرچه ردیاب سریعتر و دقیقتر بتواند خطر آتش سوزی یا گاز را تشخیص دهد و به آن پاسخ دهد ئر کاهش خطر موثرتر است بنابراین دتکتورهای با کیفیت و عمکلرد بالاتر ممکن است هزینه بیشتری نسبت به دیگر دتکتورهای معمولی تر داشته باشد.
  • هزینه های نصب و نگهداری: قرارگیری و نصب دتکتورها برای اطمینان از پوشش بهینه و دقت تشخیص مهم است. تجزیه و تحلیل سه بعدی از کارخانه برای بهود قرارگیری دتکتور گاز با عمکلرد صحیح و مطابقت با استانداردهای ایمنی ضروری است. 
  • سازگاری و ادغام: دتکتور باید با سیستم های دیگر مانند سیستم های هشدار، سیستم های کنترل یا سیستم های اطفا ارتباط برقرار کند تا در صورت بروز آتش سوزی یا خطر گاز اقدامات به موقع و هماهنگ انجام دهد. بنابراین سازگاری و یکپارچگی دتکتور با سایر سیستم ها بر قیمت آن تاثیر میگذارد.

نصب و اجرا دتکتور حرارتی

نحوه نصب دتکتور حرارتی اوجیونی


اول از همه توجه داشته باشید که برای اتصال سنسور اوجیونی با واحد منبع تغذیه، توصیه می شود از کابل های محافظ استفاده شود. اگر بیش از یک رشته سیم در سیم کشی استفاده شود، مطمئن شوید که صفحه کابل پیوسته است و هادی ها در محل اتصالات لحیم شده اند. علاوه بر این باید به خاطر داشت که محافظ باید فقط در کنار واحد کنترل یا منبع تغذیه ارت شود و هرگز نباید به آشکارساز متصل شود. استفاده از سرنخ های ترمینال توصیه می شود، در غیر این صورت اتصالات روی کابل برق باید با کانکتورهای زبانه صاف بسته شوند یا لحیم شوند. بهتر است از اتصال به منبع تغذیه مشابهی که برای آشکارسازها استفاده می شود خودداری کنید، بارهای القایی می توانند در منبع تغذیه سیستم "نویز" ایجاد کنند.
در هر صورت استفاده از سیم‌پیچ کمکی روی ترانسفورماتور اصلی قدرت برای دستگاه‌های سرکوب کننده تغذیه، محرک‌ها، صداگیرها یا سایر دستگاه‌ها توصیه می‌شود. صفحه کابل باید به زمین ایمنی در منطقه امن متصل شود.

Model
(مدل)
TMP2
Part Number
(شماره قطعه)
TMP2 4-20
Temperature Sensing
(دمای عملکرد)
-10 to 100 °C
Voltage Range
(بازه ولتاژ)
30 mA max
Current Rating
(میزان جریان)
10-30 Vdc
Operating Temperature
(دمای قابل تحمل)
-40 to 85 °C
Material
(جنس)
brass or in AISI 316 stainless steel
Certifications
(گواهینامه‌ها)
Ex d IIG ATEX
Manufacture
(سازنده)
Oggioni
footer-section2
logo