• جمعه 25 خرداد 1403
  • 00:00:00

دتکتور دودی آدرس پذیر آپولو مدل دیسکاوری 58000-600

Apollo Addressable Optical Smoke Detector - Discovery 58000-600

  • 0
  • 0 دیدگاه کاربران

دتکتور دودی آدرس پذیر آپولو مدل دیسکاوری 58000-600 دارای سنسور فتوالکتریک، پروتکل های ارتباطی XP95 ,Discovery ,Core protocol، دارای قابلیت تست از راه دور، جنس بدنه پلی کربنات سفید است.

کاربرد و انواع دتکتور دودی آدرس پذیر آپولو مدل دیسکاوری 58000-600

دتکتور دودی آدرس پذیر آپولو مدل دیسکاوری 58000-600 دارای سنسور فتوالکتریک، پروتکل های ارتباطی XP95 ,Discovery ,Core protocol  ولتاژ عملکرد 17-28 V DC، نمایشگر هشدار چشمک زن، جنس بدنه پلی کربنات سفید است.

دتکتور دود آپولو دیسکاوری مدل 58000-600 را در سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر نصب می شود. سیستم اعلام حریق آدرس پذیر می تواند به طور دقیق ناحیه ای که دچار حریق شده است را شناسایی کند. نحوه عملکرد دتکتور دود از طریق پخش شدن دود ناشی از حریق در فضا فعال می شود و آلارم هشدار را فعال می کند. دتکتورهای دود در انواع یونیزاسیون و فوتوالکتریک تولید می شوند.

عملکرد دتکتور دود

دتکتورهای دود یونیزان از مقدار کمی مواد رادیواکتیو برای یونیزه کردن هوای داخل آشکارساز استفاده می کنند. هنگامی که دود وارد آشکارساز می شود، فرآیند یونیزاسیون را مختل می کند و زنگ هشدار را به صدا در می آورد. آشکارسازهای دود فوتوالکتریک از یک منبع نور و یک حسگر برای تشخیص دود استفاده می کنند. هنگامی که دود ناشی از حریق وارد دتکتور می شود، LED ها روشن می شوند و زنگ هشدار را به صدا در می آید.

توصیه می شود دتکتورهای دود در هر ساختمان یا خانه ای که احتمال حریق بالاست نصب شود. دتکتور دود با تشخیص زودهنگام آتش سوزی افراد را از خطر با خبر می کند و به افراد زمان می دهد تا ساختمان را تخلیه کنند و درخواست کمک کنند. دتکتور دود اپتیکال آپولو مدل دیسکاوری دارای یک محفظه پلی کربنات قالبی سفید با ورودی های دود مقاوم در برابر باد است.

LED های نشانگر دتکتور آپولو دیسکاوری در حالت خاموش بی رنگ و در حالت هشدار قرمز و چشمک زن هستند. یک دیود ساطع کننده نور مادون قرمز در محفظه دتکتور وجود دارد که هوای محیط را در هر ثانیه از نظر چگالی و ویژگی های دیگر بررسی کرده و در صورت وجود دود آلارم هشدار را فعال می کند. فتودیود دارای یک فیلتر مسدود کننده نور روز است. دتکتورهای دود اپتیکال Discovery دارای دو نشانگر LED هستند که می توانند در هر زمان توسط کنترل پنل روشن شوند تا دتکتورها هشدار را نشان دهند. برای این دتکتور حالت LED چشمک زن نیز می تواند برنامه ریزی شود.

تست دتکتور از راه دور از طریق کنترل پنل انجام می شود. کنترل پنل با دریافت سیگنال فرمان از دتکتور به طور الکتریکی به زنگ هشدار می رسد. پیام به کنترل بازگردانده می شود تا نشان دهد که دتکتور دود  به درستی کار می کند. دتکتورهای دود آپولو برای کاهش خطا طوری طراحی شده اند که سنسورها به تغییرات سریع دما، حساسیت کمی داشته باشند. با توجه به اینکه در این شرایط، وجود حریق بسیار بعید است این دتکتور می تواند عملکرد دقیقی داشته باشد.

 

برای خرید و اطلاع از قیمت دتکتور دودی آدرس پذیر آپولو مدل دیسکاوری 58000-600 می توانید در سامانه کیوپیکت استعلام بگیرید.

Model
(مدل)
Discovery
Part Number
(شماره قطعه)
58000-600
Sensor Type
(نوع سنسور)
Silicon PIN photo-diode
Supply Wiring
(تعداد سیم مورد نیاز عملکرد)
Two-wire Supply\, polarity insensitive
Communication Protocol
(پروتکل ارتباطی)
XP95 ,Discovery ,Core protocol
Operating Voltage
(ولتاژ عملکرد)
17-28V DC
Quiescent Current
(جریان خاموشی)
440 µA
Alarm Current
(جریان در حالت هشدار)
3.4 mA
Alarm Indicator
(نمایشگر هشدار)
Flashing LEDs
Operating Temperature
(دمای قابل تحمل)
'-40 °C to + 70 °C
Ingress Protection
(حفاظت داخلی)
IP44 in accordance with BS EN 60529
Operating Humidity
(رطوبت قابل تحمل)
0% to 95% RH (no condensation or icing)
Housing Material
(جنس بدنه)
White Polycarbonate UL94-V0
Certifications
(گواهینامه‌ها)
VdS ,EN 57-7 ,BOSEC ,LPCB ,FG ,SBSC ,CPD ,AFNOR ,SIL ,VNIIPO
Manufacture
(سازنده)
Apollo
Manufacture
(سازنده)
Apollo
footer-section2
logo