بنر محرم
 • چهارشنبه 27 تیر 1403
 • 00:00:00

آژیر و فلاشر اعلام حریق دیواری سفید مدل VL-W-CS-W

Velocity Conventional Chime & Multi-Candela Strobe - VL-W-CS-W

استروب یا فلاشر اعلام حریق یکی از تجهیزات هشدار در سیستم اعلام حریق است. در یک محیط شلوغ و عمومی بعد از تشخیص آتش سوزی توسط تجهیزات تشخیص حریق، اعلام آن برای حاضرین در محیط بسیار اهمیت دارد. در صورت تشخیص حریق بلافاصله باید تمام افراد متوجه وجود آتش شوند تا محیط را تخلیه کنند. دستگاه آژیر فلاشر برای ارائه هشدارهای صوتی و بصری به افراد در مواقع آتش سوزی یا سایر موارد اضطراری طراحی شده اند. ترکیب سیگنال های بصری و شنیداری کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که سرنشینان به سرعت از آتش سوزی یا خطرات دیگر مطلع می شوند، حتی در محیط های پر سر و صدا که صداگیر به تنهایی کارایی کمتری دارد. همچنین در محیط هایی که ممکن است افراد ناشنوا یا نابینا حاضر باشند ممکن است به درستی متوجه علائم هشدار نشوند. بنابراین عمکلرد دوگانه آژیر فلاشر به این افراد کمک می کند تا به خوبی متوجه حریق شوند. این انعطاف‌پذیری، استروب‌های MULTI-CANDELA را برای استفاده در طیف وسیعی از تنظیمات، از دفاتر کوچک گرفته تا تاسیسات صنعتی بزرگ، مناسب می‌سازد.


نصب و سیم کشی آژیر فلاشر و ضوابط مربوط به آن


به منظور اطمینان از اینکه کل جریان مصرفی مدار از حداکثر جریان بار ماژول NAC تجاوز نمی کند، مقدار دستگاه باید در طراحی سیستم در نظر گرفته شود. اگر یک NAC حداکثر تعداد دستگاه اعلان متصل را داشته باشد، برای اطمینان از اعلان باید هرگونه افت ولتاژ محاسبه شود. محصولات در محدوده ولتاژ نامی خودکار می کنند. برای اطلاعات بیشتر به دستورالعمل های نصب FACP یا NAC مراجعه کنید. انتخاب هشداردهنده های نوری و صوتی باید متناسب با شرایط محیط نصب مثل شرایط آب و هوایی انجام گردد. ضرورت دارد که است از در نظر گرفتن تجهیزات هشدار حریق در دستگاه پله فرار و کابین آسانسور اجتناب گردد. صدای هشدار صوتی در ساختمان باید از اصوات تولید شده از سایر تجهیزات موجود متفاوت و بلندتر باشد. در همه کاربری های مورد استفاده توسط افراد ناشنوا، در نظر گرفتن هشدار نوری علاوه بر سایر هشدارهای مورد نیاز، الزامی است.


ضوابط نصب تجهیزات اعلام حریق بر اساس استاندارد NFPA 72 به صورت زیر است:

NFPA72

 • در محاسبات مربوط حداکثر نویز محیط، صداهای تکرار شدنی با ماندگاری بیش از 60 ثانیه در نظر گرفته می شود.
 • حداقل صدای آژیر در حالت هشدار عمومی برابر با 15 (dB)  بیش از متوسط نویز محیطی یا 5dB بیش از حداکثر نویز محیط با ماندگاری بیش از 60 ثانیه، هرکدام بیشتر باشد در نظر گرفته می شود در مقیاس (dBA)
 • حداقل صدای آژیر در حالت هشدار خصوصی برابر با 10 (dB)  بیش از متوسط نویز محیطی یا 5dB بیش از حداکثر نویز محیط با ماندگاری بیش از 60 ثانیه، هرکدام بیشتر باشد در نظر گرفته می شود در مقیاس (dBA)
 • حداقل صدای آژیر در تمامی نقاط اتاق خواب برابر با 15 (dB) بیش از متوسط نویز محلی یا 5 dB  بیش از حداکثر نویز محیط با ماندگاری بیش از 60 ثانیه، هرکدام بیشتر و با در نظر گرفتن حداقل شدت صدای 75 (dBA) در مقیاس (dBA)
   

استاندارد BS5839

 • حداقل شدت صدای هشدار صوتی برابر با 65dBA، در نظر گرفته می‌شود.
 • برای کاربری نظیر دستگاه پله، اتاق با مساحت کمتر از 60 متر مربع و نقاطی با دسترسی محدود، شدت صوت حداقل 60dBA  مورد قبول می‌باشد.
 • در محیط هایی دارای نویز محیطی با بیش از 60 dBA با ماندگاری بیش از 30 ثانیه، حداقل شدت صوت هشدار صوتی مورد نیاز برابر یا بیش از 5dBA  بیشتر از نویز محیط در نظر گرفته شود.
 • حداقل صدای آژیر در تمامی نقاط اتاق خواب 75dB می‌باشد.

ضوابط تجهیزات هشدار حریق نوری

 

 • حداکثر شدت نور آلارم نوری 1000cd  می‌باشد.

 

 • حداکثر سرعت خاموش و روشن شدن (فلاش) در فلاشر اعلام حریق 2 بار در ثانیه و حداقل آن یک بار در ثانیه می باشد.

 

 • حداقل ارتفاع نصب هشدار نوری دیواری، 2 متر و حداکثر 2.44 کتر از کف اتاق می باشد و در صورتی که ارتفاع اتاق کمتر از حداقل ارتفاع مجاز می باشد، هشدار نوری در فاصله 150 میلی متری سقف نصب گردد.

 

با توجه به وجود هشدارهای نوری در دو نوع مخصوص نصب سقفی و دیواری، ضروری است جانمایی در حالت هشدار عمومی طبق جداول زیر انجام گردد.

آژیر فلاشر اعلام حریق ولوسیتی


VL-x-MS یک آژیر فلاشر معمولی یا متعارفی است و با 2 سیم DC24V تغذیه می‌شود و می‌توان آن را روی دیوار یا سقف در داخل خانه نصب کرد. همچنین می تواند خروجی نور را در سطح 15cd، 30cd، 75cd، 110cd و همچنین آلارم چند صدایی ارائه دهد.  این دستگاه ها به یک کنترل پنل اعلام حریق متصل می شود و بعد از تشخیص حریق فعال می شوند. هنگامی که چندین دستگاه به یک NAC متصل می شوند، صدا و نور یک دستگاه در یک مدار همزمان همگام می شوند. "NAC" که مخفف Notification Appliance Circuit است. به این معناست که مدار دستگاه اعلان یک مدار الکتریکی اختصاصی است و برای تغذیه و کنترل دستگاه‌های اعلان صوتی و تصویری مانند بوق (آژیرهای صوتی) و فلاشر (هشدار بصری) در یک ساختمان استفاده می‌شود.
هنگامی که یک سیگنال هشدار فعال می شود، به این معناست که ممکن است یک وضعیت اضطراری وجود داشته باشد، و باید بلافاصله بررسی شود.

آژیر فلاشر

برخی از مشخصات آژیر و فلاشر اعلام حریق ولوسیتی متعارفی

 

 • طراحی شده براساس الزامات استاندارد UL
 • سازگار با تمام مدارهای Velocity NAC
 • سطوح خروجی صدا و نور در این دستگاه قابل تنظیم است.
 • مناسب جهت نصب رو دیوار یا سقف منزل
 • این دستگاه قابل استفاده در فضای داخلی است و پوشش بدنی مناسب برای نصب خارج از ساختمان را ندارد.
 • تغذیه با 2 سیم DC 24 ولت
 • قابل نصب در کاور محافظ چهار اینچی مربعی
 • صدا و نور در مدار NAC یکسان می توانند با هم همگام شوند. به این صوت در صورت فعال شدن آژیر، فلاشر هم فعال می شود. 

در زمینه سیستم های اعلام حریق، "cd" مخفف candela است، که یک واحد اندازه گیری که برای تعیین کمیت شدت نور ساطع شده توسط یک فلاشر یا دستگاه هشدار بصری استفاده می شود. Candela شدت نور یک منبع نور را در یک جهت خاص اندازه گیری می کند.

آژیر و فلاشر اعلام حریق ولوسیتی متعارفی VL-x-MS خروجی نور در  سطوح 15cd، 30cd، 75cd یا 110cd ارائه می دهد هرچه امتیاز کاندلا بالاتر باشد، نور ساطع شده توسط بارق روشن‌تر است، می‌تواند دید را افزایش داده و در مواقع اضطراری آتش‌سوزی به افراد هشدار دهد.

برای سفارش و اطلاع از قیمت آژیر فلاشر اعلام حریق ولوسیتی می توانید از گنجینه پاوان تنها نماینده رسمی برند ولوسیتی در ایران و همچنین ثبت استعلام در سامانه کیوپیکت خریداری فرمایید.

Model
(مدل)
VL-W-CS-W
Part Number
(شماره قطعه)
423-756
Application
(کاربری)
Indoor
Operating Voltage
(ولتاژ عملکرد)
Regulated 16 VDC to 33 VDC
Sound Output
(خروجی صدا)
58.2dB
Tones
(انواع صدا)
multitone
Operating Temperature
(دمای قابل تحمل)
32° to 120° F (0° to 49°C)
Ingress Protection
(حفاظت داخلی)
IP23
Color
(رنگ)
White
Housing Material
(جنس بدنه)
PA-763
Certifications
(گواهینامه‌ها)
UL 464
Manufacture
(سازنده)
velocity
footer-section2
logo