بنر محرم
  • سه شنبه 02 مرداد 1403
  • 00:00:00

دتکتور دودی و حرارتی آدرس پذیر اینیم ENEA LINE مدل ED300

Inim Addressable Multi Smoke And Heat Detector ENEA LINE - ED300

دتکتور دودی و حرارتی چیست


دتکتورهای دود و حرارت در واقع چند سنسوری هستند همین موضوع باعث شده در تشحیص حریق دقیق تر باشند. در این نوع دتکتور اگر هر یک از سنسورها علائم گرما یا دود را تشخیص دهد وضعیت آتش سوزی تائید می شود. 
نکته بسیار مهم این است که همه آتش سوزی ها یکسان نیستند. برخی از حریق ها به آرامی شروع می شوند که در ابتدا دود بیشتر و شعله کمتری تولید می کند. این نوع حریق توسط دتکتور دود به سرعت شناسایی می شود از طرفی بعضی از حریق ها سریع شعله ور می شوند و در همان ابتدا حریق افزایش سریع دما دارند بنابراین در این شرایط هشدار گرما قبل از هشدار دود ایجاد می شود. این دتکتور ترکیبی از دتکتور حرارتی و دودی است که برای تمام حریق هایی که در ابتدا حرارت بیشتری تولید می کنند یا دود بیشتری تولید می کنند کاربرد دارد. 

دتکتور آدرس پذیر 

دتکتور آدرس پذیر نوع پیشرفته ای از تجهیزات اعلام حریق است که در تشخیص موقعیت مکانی حریق و در نحوه سیم کشی تفاوت دارد. در سیستم اعلام حریق آدرس پذیر تمام دتکتورهایی که در اتاق ها و سالن ها قرار دارند دارای آدرسی هستند (معمولا به صورت یک عدد سه رقمی انتخاب می شود). در شرایطی که یک ساختمان دچار حریق شود دتکتورها می توانند سیگنال دقیق مکان را نشان دهند. سیم کشی مدارها در سیستم اعلام حریق آدرس پذیر همه دستگاه ها را در یک مدار ارتباطی به کنترل پنل اعلام حریق متصل می کند.  

مزایا دتکتور ترکیبی 


دتکتورهای مولتی دودی و حرارتی در واقع دارای دو سنسور هستند که دود و حرارت را تشخیص می دهند. حریق ها با توجه به نوع موادی که در آتش سوزی درگیر هستند و سرعت شعله ور شدن حریق ممکن است دود بیشتری داشته باشند یا حرارت بالایی تولید کنند. به همین دلیل دتکتور ترکیبی، تشخیصی سریع و دقیق دارد. 


دتکتور دودی و حرارتی آدرس پذیر اینیم ENEA LINE مدل ED300

دتکتور دودی و حرارتی اینیم مدل ED300 را می توان روی حالت حساسیت تنظیم کرد که بهترین حالت تشخیص است. 

•    حالت پلاس (تنظیمات کارخانه): در این حالت زمانی که مقادیر اندازه گیری شده از آستانه ی دمای تنظیم شده بالاتر رود دتکتور سیگنالی جهت اعلام حریق به دستگاه کنترل مرکزی ارسال می کند. همچنین با افزایش دما، حساسیت تشخیص دود به حداکثر مقدار می رسد. این عملکرد فقط در حالت حساسیت بالا فعال می شود امکان تشخیص آتش سوزی های سریع شعله ور می شوند را فراهم کند (به عنوان مثال، آتش سوزی های حاوی مایعات قابل اشتعال مانند الکل).

•    حالت OR: در حالت OR زمانی که دود ناشی از حریق در محیط از آستانه ی تنظیم شده فراتر رود دتکتورها سیگنال اعلام حریق را به کنترل پنل می فرستند. در حالت OR با تجزیه و تحلیل حساسیت گسسته است دتکتور حریق هایی را که حرارت کم ولی دود بسیار زیادی تولید می کند (مثلاً آتش ‌سوزی که دود زیادی تولید کرده است) و همچنین حریق هایی که دود کمی دارند ولی حرارت بسیار بالایی تولید می کنند. (مانند سوزاندن مواد شیمیایی)

•    حالت AND: دتکتور تنها زمانی زنگ هشدار را راه‌اندازی می ‌کند که آستانه دود و حرارت تنظیم شده به طور همزمان فراتر رود. با توجه به کاهش پاسخ، لازم است قبل از انتخاب این حالت عملکرد، عامل خطر ارزیابی شود.

برای اطلاع از قیمت و خرید دتکتور اینیم ENEA LINE مدل ED300 در سامانه کیوپیکت استعلام بگیرید.

Model
(مدل)
ENEA LINE
Part Number
(شماره قطعه)
ED300
Operating Voltage
(ولتاژ عملکرد)
19-30 V d.c
Quiescent Current
(جریان خاموشی)
~200 µA
Alarm Indicator
(نمایشگر هشدار)
Tricolour LED
Alarm Current
(جریان در حالت هشدار)
max10mA
Operating Temperature
(دمای قابل تحمل)
-5°C to +40°C
Ingress Protection
(حفاظت داخلی)
IP43
Certifications
(گواهینامه‌ها)
LPCB ,EN54-5 ,EN54-17 ,CPR
Manufacture
(سازنده)
inim
footer-section2
logo