بنر محرم
  • سه شنبه 02 مرداد 1403
  • 00:00:00

دوربین حرارتی حرارت ام اس ای مدل EVOLUTION 5000

MSA Thermal Imaging Cameras EVOLUTION 5000

دوربین حرارتی چیست 

دوربین حرارت یاب یا دوربین مادون قرمز یکی از تجهیزات حفاظت فردی است که به آتش نشان ها کمک می کند نقاط داغ که دچار حریق شده است را شناسایی کند. دوربین حرارت یاب با استفاده از تشعشات فروسرخ ساطع شده از یک جسم، عکس یا تصویر برداری می کند. تصویر ایجاد شده نشان دهنده دمای جسم است. این فرایند تصویر برداری حرارتی نامیده می شود. تابش مادون قرمز و نور مرئی هر دو بخشی از طیف الکترومغناطیسی هستند، اما برخلاف نور مرئی تابش نور مادون قرمز را نمی توان مستقیما با چشم انسان درک کرد. که توضیح می دهد چرا یک دوربین حرارتی تحت تاثیر نور قرار نمی گیرد و می تواند تصویر واضحی از یک جسم حتی در یک محیط تاریک ارائه دهد. 


دوربین های حرارتی چگونه کار می کنند؟


استاندارد رایج امروزی برای دوربین های حرارتی به صورت نشان دادن اجسام گرم تر با رنگ نارنجی است که با گرم تر شدن جسم روشن تر نمایش داده می شود. اشیاء سردتر با رنگ آبی یا بنفش نمایش داده می شوند. انرژی مادون قرمز دارای طول موجی است که از حدود 700 نانومتر شروع می شود و تا حدود 1 میلی متر گسترش می یابد. طول موج های کوتاه تر از این با چشم غیرمسلح قابل مشاهده است. 
دوربین های تصویر برداری حرارتی از این انرژی مادون قرمز برای ایجاد تصاویر برای ایجاد تصویر حرارتی استفاده می کنند. لنز دوربین انرژی مادون قرمز را روی مجموعه ای از آشکارسازها متمرکز می کند که سپس یک الگوی دقیق به نام ترموگرام ایجاد می کند. سپس ترموگرام به سیگنال های الکتریکی تبدیل می شود تا تصویر حرارتی ایجاد شود که بتوانیم آن را ببینیم و تفسیر کنیم.


دوربین حرارت یاب حرارت ام اس ای مدل EVOLUTION 5000
•    دارای دستگاه ویدیویی مستقل و کوچک، با کاربری آسان، عملکرد صفحه نمایش هر TIC سری Evolution 5000 را تا دو ساعت ضبط می‌کند.
•    در عرض چند ثانیه به سیستم متصل می شود.
•    کلیپ های ویدئویی قابل دانلود را از حریق جهت نگهداری و آموزش فراهم می کند.
•    نسخه 1981:2002 NFPA — تست های حرارتی و شعله شبیه سازی شده. 

برای خرید و اطلاع از قیمت دوربین حرارتی حرارت ام اس ای مدل EVOLUTION 5000 در سامانه کیوپیکت استعلام بگذارید.

Model
(مدل)
EVOLUTION 5000
Part Number
(شماره قطعه)
EVOLUTION 5000
Sensor Type
(نوع سنسور)
Uncooled VOX microbolometer
Power Supply
(منبع تغذیه)
Rechargeable li-ion Battery
Operating Time
(زمان کاربری)
4 hours
Ingress Protection
(حفاظت داخلی)
IP66
Certifications
(گواهینامه‌ها)
CE ,EN ,ETS
Manufacture
(سازنده)
MSA
footer-section2
logo