بنر محرم
  • چهارشنبه 03 مرداد 1403
  • 00:00:00

دوربین حرارتی حرارت ام اس ای مدل EVOLUTION 6000 Xtreme

MSA Thermal Imaging Cameras - EVOLUTION 6000 Xtreme

دوربین حرارتی چیست 

دوربین حرارت یاب یا دوربین مادون قرمز یکی از تجهیزات حفاظت فردی است که به آتش نشان ها کمک می کند نقاط داغ که دچار حریق شده است را شناسایی کند. دوربین حرارت یاب با استفاده از تشعشات فروسرخ ساطع شده از یک جسم، عکس یا تصویر برداری می کند. تصویر ایجاد شده نشان دهنده دمای جسم است. این فرایند تصویر برداری حرارتی نامیده می شود. تابش مادون قرمز و نور مرئی هر دو بخشی از طیف الکترومغناطیسی هستند، اما برخلاف نورمرئی تابش نور مادون قرمز را نمی توان مستقیما با چشم انسان درک کرد. که توضیح می دهد چرا یک دوربین حرارتی تحت تاثیر نور قرار نمی گیرد و می تواند تصویر واضحی از یک جسم حتی در یک محیط تاریک ارائه دهد. 


دوربین های حرارتی چگونه کار می کنند؟


استاندارد رایج امروزی برای دوربین های حرارتی به صورت نشان دادن اجسام گرم تر با رنگ نارنجی است که با گرم تر شدن جسم روشن تر نمایش داده می شود. اشیاء سردتر با رنگ آبی یا بنفش نمایش داده می شوند. انرژی مادون قرمز دارای طول موجی است که از حدود 700 نانومتر شروع می شود و تا حدود 1 میلی متر گسترش می یابد. طول موج های کوتاه تر از این با چشم غیرمسلح قابل مشاهده است. 
دوربین های تصویر برداری حرارت یاب از این انرژی مادون قرمز برای ایجاد تصاویر برای ایجاد تصویر حرارتی استفاده می کنند. لنز دوربین انرژی مادون قرمز را روی مجموعه ای از آشکارسازها متمرکز می کند که سپس یک الگوی دقیق به نام ترموگرام ایجاد می کند. سپس ترموگرام به سیگنال های الکتریکی تبدیل می شود تا تصویر حرارتی ایجاد شود که بتوانیم آن را ببینیم و تفسیر کنیم.


دوربین حرارتی حرارت ام اس ای مدل EVOLUTION 6000 Xtreme
دوربین حرارت یاب MSA مدل EVOLUTION 6000 Xtreme در وزن یک کیلوگرم و ابعاد 185*122*295 میلی متر طراحی شده است. سنسور Uncooled VOX microbolometer به کار رفته در این دستگاه به معنای نوعی حسگر تصویربرداری است که در دوربین ها برای شناسایی اشعه مادون قرمز استفاده می شود. 
باتری لیتیوم یون قابل شارژ، زاویه دید افقی 48 درجه و 37 درجه عمودی، زمان عملکرد 3.5 ساعت در دمای 22 درجه سانتیگراد ازدیگر ویژگی های دوربین حرارت یاب ام اس ای است.

دمای محیط و زمان کارکرد
176ºF (80ºC) > 30 minutes
248ºF (120ºC) > 20 minutes
500ºF (260ºC) > 6 minutes
22ºF (-30ºC) > 40 minutes-
40º F (-40ºC) > 25 minutes-


برای اطلاع از قیمت و خرید دوربین حرارتی ام اس ای مدل EVOLUTION 6000 Xtreme در سامانه کیوپیکت استعلام بگذارید.

Model
(مدل)
EVOLUTION 6000 Xtreme
Part Number
(شماره قطعه)
EVOLUTION 6000 Xtreme
Sensor Type
(نوع سنسور)
Uncooled VOX microbolometer
Field of View
(زاویه دید)
48° H; 37° V
Power Supply
(منبع تغذیه)
Rechargeable li-ion Battery
Operating Time
(زمان کاربری)
4 hours
Ingress Protection
(حفاظت داخلی)
IP67
Certifications
(گواهینامه‌ها)
NFPA ,ANSI/UL
Manufacture
(سازنده)
MSA
footer-section2
logo