بنر محرم
  • دوشنبه 25 تیر 1403
  • 00:00:00

هارنس ایمنی کراتوس مدل FA1011300

Kratos Harness - FA1011300

  • 0
  • 0 دیدگاه کاربران

هارنس ایمنی کراتوس مدل FA1011300 شامل دو اتصال شامل اتصال پشتی (Dorsal) و اتصال جناغ سینه (Sternal) است. همچنین جنس پارچه هارنس ایمنی کراتوس از پلی استر و سگک ها از آلومینیوم طراحی شده است.

ابزار هارنس ایمنی کراتوس مدل FA1011300 در سایزهای S - L  و وزن 1.47 کیلوگرم با جنس پارچه پلی استر و سگک های آلومینیوم طراحی شده است.

هارنس ایمنی چیست


هارنس ایمنی که با نام های کمربند ایمنی، بندهای ایمنی شناخته شده است یکی از تجهیزات حفاظت فردی (PPE) کار در ارتفاع است. این ابزار محافظتی، برای پیشگیری از سقوط برای افرادی که در ارتفاع کار می کنند کاربرد دارد. هارنس یا مهار ایمنی با کمک بندها و اتصالات بدن فرد را پوشش می دهد تا از فشار وارد شده هنگام سقوط یا بالا کشیدن بکاهد. اما از کاربردهای اصلی کمربند ایمنی برای جلوگیری از سقوط افرادی است که در ارتفاع کار می کنند یا به طور کلی در نقاط بی ثبات و ناپایداری قرار دارند. 


در چه کارهایی نیاز به استفاده از کمربند ایمنی است؟

  • محافظت در مقابل سقوط: یکی از کاربردهای هارنس ایمنی محافظت از افرادی است که در ارتفاع و روی داربست کار می کنند که امکان وقوع حادثه وجود دارد. باید توجه شود که هارنس ایمنی به درستی پوشیده می شود و به یک نقطه ایمن متصل است. به طور کلی کمربند ایمنی از سقوط و برخورد کارگران با زمین یا سایر خطرات دیگر جلوگیری می کند. 
  • موقعیت کاری: در بعضی عملیات ها افراد در موقعیت خطرناک و بی ثباتی قرار دارند. مانند صخره نوردی، یخ نوردی، عملیات های نجات، ساخت و ساز، تمیز کردن شیشه های برج. هارنس ایمنی دارای اتصالاتی است که به پشت فرد به یک نقطه ایمن وصل می شود تا در صورت سقوط یا هر حادثه ای رخ داد بتوانیم فرد مورد نظر را نجات دهیم. 
  • عملیات نجات: دومین استفاده پرکابرد هارنس ایمنی در عملیات ها ی نجات است. عملیات نجات مانند آتش سوزی در این شرایط ممکن است آتش نشان نیاز به اتصال داشته باشد تا در صورت گیر افتادن بتوانند فرد را به بیرون بکشند. در بعضی شرایط نیاز است که همزمان فرد بتواند هارنس و دستگاه تنفسی را با هم استفاده کند. در بعضی شرایط ممکن است روی سطحی شکننده راه بروند و احتمال سقوط و جود داشته باشد.
  • ورود به فضاهای بسته و محصور: در بعضی شرایط خاص ایمنی در فضاهای بسته ای مانند مخازن، تونل، سیلوها بسیار با اهمیت است. هنگام ورود به این فضاها اصولا دستگاه های تنفسی، بند ایمنی برای نحات فردی دیگر به همراه افراد است که با کمک هارنس ایمنی به آنها بسته می شود. اگر در شرایط خطرناکی قرار گیرند از طریق بندهای متصل به هارنس فرد را از تونل خارج می کنند یا در صورتیکه قصد نجات فرد آسیب دیده ای را داشته باشند از طریق هارنس ها و بندهای متصل فرد را بیرون می کشند.


هارنس ایمنی کراتوس مدل FA1011300
هارنس ایمنی کراتوس دارای دو سگک دستی و 3 سگک اتوماتیک است. جنس بند ها و پوشش پارچه ای هارنس ایمنی از پلی استر است. پلی استر مقاومت بالایی در مقابل گرما دارد و خیلی دیرتر می سوزد. جنس سگک های فلزی از آلومینیوم است. هارنس ایمنی کراتوس مدل FA1011300 تا وزن 140 کیلوگرم را می تواند تحمل کند. بندهای شانه و ران از طریق سگک ها قابل تنظیم است. همچنین دارای سطحی نرم در قسمت بندهای روی ران برای راحتی بیشتر قرار گرفته است. 


اتصالات کمربند ایمنی 


هارنس ایمنی کراتوس مدل FA1011300 شامل دو اتصال شامل اتصال پشتی (Dorsal) و اتصال جناغ سینه (Sternal) است. 

  • اتصال جناغی برای محافظت از فرد در شرایط توقف سقوط استفاده می شود. این اتصال به کاهش خطر ناشی از حرکت بیش از حد رو به جلو در هنگام سقوط کمک می کند. 
  • اتصال پشتی روی شانه ها تا پشت کمر را پوشش می دهد. هنگامی که فرد در حال سقوط است، نقطه اتصال پشتی نیروها را در پشت و شانه ها توزیع می کند و خطر آسیب را کاهش می دهد. در اتصال پشتی هارنس امکان اتصال لنیارد یا طناب نجات را فراهم می کند. 

 

برای اطلاع از قیمت هارنس ایمنی کراتوس مدل FA1011300 و سفارش آنلاین می توانید در سامانه کیوپیکت استعلام بگیرید.

Model
(مدل)
FA10113XX
Part Number
(شماره قطعه)
FA1011300
Attachments
(اتصالات)
Dorsal (A), Sternal (A)
Number of Buckles
(تعداد قلاب‌ها)
Adjustment Buckles: 2, Automatic Buckles: 3
Size
(سایز)
S - L
Max. user weight
(حداکثر وزن فرد)
140 KG
Housing Material
(جنس بدنه)
Buckles: Steel, D Ring: Aluminium, Elastic Webbing: Polyester + Treatment
Certifications
(گواهینامه‌ها)
EN 361
Manufacture
(سازنده)
Kratos
Manufacture
(سازنده)
Kratos
footer-section2
logo