بنر محرم
  • چهارشنبه 03 مرداد 1403
  • 00:00:00

دتکتور حرارتی آدرس پذیر وایرلس کنتک مدل KM-WL8-H

Kentec Wireless Addressable Heat Detector - KM-WL8-H

دتکتور حرارتی آدرس پذیر

دتکتور حرارتی یکی از تجهیزات اعلام حریق است. دتکتورها بعد از تشخیص حریق سیگنال به دستگاه کنترل مرکزی یا همان کنترل پنل ارسال می کند. کنترل پنل با فعالسازی هشدار صوتی یا فلاشر ها وجود حریق را به افراد حاضر در محل هشدار می دهد. دتکتور حرارتی در دمای مشخص شده اعلام حریق می کنند. این دتکتورها بعد از تنظیم روی دمای مورد نظر با افزایش دما وجود حریق را تشخیص می دهد.


تفاوت دتکتور حرارتی با دتکتور دود چیست.


دتکتورهای حرارتی برای به حداقل رساندن آسیب به اموال و جلوگیری از شروع حریق در یک انبار و جلوگیری از آسیب رسیدن به اموال افراد طراحی شده است. در صورتی که در انبار افزایش دما داشته باشیم به معنای آتش گرفتن اموال و منبع ذخیره شده است که با تشخیص به موقع امکان کنترل کردن وجود دارد. در حالی که وجود دود اولین نشانه وجود حریق است. دتکتورهای دود برای محافظت از افراد و اموال با ایجاد زنگ هشدار در اوایل وقوع آتش سوزی در نظر گرفته شده است. مردم برای واکنش به زمان نیاز دارند و هر ثانیه در طول یک رویداد واقعی آتش سوزی حیاتی است.
این موضوع برای کاربردهای خانگی و اداری صدق می کند در حالی که در کارخانجات و پتروشیمی ها با توجه به نوع ماده مشتعل آزاد شدن دود می تواند دیرتر دیده شود.
دتکتور حرارتی وایرلس کنتک
کنتک نسل جدیدی از دتکتورها و تجهیزات اعلام حریق را طراحی کرده که دیگر نیازی به سیم ندارند و به وافای متصل می شوند.

سنسور حرارتی بی ‌سیم دارای پایه نصب است و همراه با یک کلید ضد دستکاری (anti-tamper) داخلی ارائه می‌شود که در صورتی که دستگاه از پایه دتکتور مربوطه جدا شود، ارور خطای پنل را نشان دهد تا فالت یا اشتباه دستگاه کاهش یابد. یک نشانگر LED در بالای دتکتور قرار گرفته است که در تمام زوایا قابل مشاهده است این نشانگر در حالت آماده به کار به رنگ سبز چشمک می زند، در حالت خطا به رنگ زرد و در حالت هشدار به رنگ قرمز چشمک می زند که نشان دهنده وضعیت دستگاه است.
دتکتور را می توان طوری برنامه ریزی کرد که وضعیت LED سبز چشمک زن و زرد چشمک زن را خاموش کند تا عمر باتری حفظ شود. در این مثال از LED وضعیت فقط برای نشان دادن وضعیت آتش سوزی استفاده می شود.
باتری های اولیه و ثانویه به طور کامل با ولتاژ باتری پایین که بر روی پنل کنترل هشدار آتش کنتک نمایش داده می شود، نظارت می شوند.
معمولا دتکتورهای بی سیم برای برای ساختمان هایی با اندازه متوسط و منازل مورد استفاده قرار می گرفت اما پروتکل ارتباطی دتکتور وایرلس کنتک طوری طراحی شده است که تا 2000 دستگاه بی سیم می تواند در یک ساختمان کار کند. کاربران می توانند هر تعداد ترنسلیتور که مورد نیاز است بدون هیچ مشکلی نصب کنند بدون اینکه هیچ تداخلی داشته باشند. این دستگاه دارای برد ارتباطی 1200 متری است که موجب شده سیگنال های این دستگاه از ضخیم ترین دیوارها هم عبور کند. 
محدوده فرکانس رادیویی K-Mesh به منطقه بستگی دارد حتی اگر دستگاه دیگری با فرکانس مشابه K-Mesh کار می کرد، سیستم می تواند به طور خودکار به یک کانال دیگر سوئیچ کند و به طور عادی به کار خود ادامه دهد.
K-Meshاز فناوری بی سیم به خوبی اثبات شده و طراحی آنتن متعامد برای اطمینان از بالاترین سطح ایمنی، سیستم استفاده می کند.
قابلیت اطمینان و امنیت تمامی بسته های داده تحت استاندارد AES 128 رمزگذاری شده اند که از پلتفرم ارتباطی در برابر هک و حملات مخرب محافظت می کند. سیم کشی در یک سیستم آتش نشانی آدرس پذیر و معمولی می تواند به عنوان یک آنتن برای انواع تداخل های الکترومغناطیسی عمل کند. این سیگنال‌ها می‌توانند به فتودیودهای بسیار حساس برسند و باعث شوند که دتکتور یک هشدار کاذب ایجاد کند. 


علاوه بر این،  K-Mesh  از محافظت 3 مرحله ای در برابر منابع تداخل طبیعی و تکنولوژیکی استفاده می کند.


• دتکتورها شروع به ارسال سیگنال های خود به دفعات بیشتری می کنند تا زمانی که یکی از گسترش دهنده ها پاسخ دهد.
• دتکتورها قدرت تابشی موثر را افزایش می دهند.
• دتکتورها سعی می کنند از یکی از 5 کانال فرکانس پشتیبان موجود استفاده کنند.


امکانات دتکتور حرارتی آدرس پذیر وایرلس کنتک :
•    مورد تایید گواهینامه EN54-5 
•    سازگار با RED
•    پردازش الگوریتم داخلی برای عملکرد بهینه
•    سوئیچ تامپر
•    عمر باتری تا 10 سال
•    از فناوری استاندارد باتری لیتیوم کم هزینه استفاده می کند.
•    ارتباطات بی سیم دو جهته
•    خود بهینه سازی دامنه و فرکانس بی سیم
•    حسگرهای حرارتی برای کاربردهایی طراحی شده اند که آشکارسازهای دود به دلیل شرایط کاری یا محیطی نامناسب هستند.

برای اطلاع از قیمت و خرید دتکتور حرارتی آدرس پذیر وایرلس کنتک مدل KM-WL8-H در سامانه کیوپیکت استعلام بگذارید.

Model
(مدل)
KM-WL8-H
Part Number
(شماره قطعه)
KM-WL8-H
Sensor Type
(نوع سنسور)
optical
Operating Temperature
(دمای قابل تحمل)
- 10 °C to + 55 °C
Operating Humidity
(رطوبت قابل تحمل)
≤95 % rel.
Certifications
(گواهینامه‌ها)
EN54-5 ,EN54-25
Manufacture
(سازنده)
Kentec
footer-section2
logo