• پنجشنبه 31 خرداد 1403
  • 00:00:00
کنترل پنل اعلام حریق آدرس پذیر 4 لوپ زیمنس FC724-ZA مدل Cerberus PRO

کنترل پنل اعلام حریق آدرس پذیر 4 لوپ زیمنس FC724-ZA مدل Cerberus PRO

Siemens Addressable 4 loops Fire Control Panel - Cerberus PRO - FC724-ZA

  • 0
  • 0 دیدگاه کاربران

FC724-ZA (4 لوپ، قابل ارتقا تا 8 لوپ) یک پانل کنترل آتش جمع و جور با یک واحد عملیاتی یکپارچه است که می تواند سیگنال های دستگاه های Cerberus™ PRO را با حداکثر 504 آدرس پردازش کند. پنل کنترل آتش را می توان به عنوان نسخه مستقل یا شبکه ای استفاده کرد. کنترل پنل را می توان با یک ابزار کاربرپسند Cerberus-Engineering-Tool برای ایجاد یک سیستم با تطبیق پذیری زیاد برنامه ریزی کرد.

کنترل پنل چیست


کنترل پنل اعلام حریق (FACP) یک واحد کنترل مرکزی است که دستگاه های تشخیص حریق مانند دتکتورهای دود، دتکتورهای حرارتی، شستی اعلام حریق را در یک ساختمان نظارت و کنترل می کند. به طور کلی کنترل پنل اعلام حریق با دریافت سیگنال از دتکتورها یا شستی ها بعد از اطمینان از عدم خطا در سیستم، آژیرها و هشدارهای صوتی و بصری را فعال می کند. تا افراد حاضر در محل هرچه زودتر متوجه حریق شوند و از ساختمان خارج شوند. کنترل پنل به سیستم اعلام حریق نظارت می کند و وضعیت هر دستگاهی که متصل است را بررسی می کند تا خطا و عیب ها را کاهش دهد همچنین توسط چراغ های روی صفحه کنترل پنل مکان زنگ هشدار را می توان تشخیص داد. 

کنترل پنل آدرس پذیر


برخلاف سیستم های متعارفی که فقط می تواند ناحیه کلی منطقه ای که دچار حریق شده است را تشخیص دهد کنترل پنل اعلام حریق آدرس پذیر ویژگی و مزیت های پیشرفته ای دارد:

  • تشخیص حریق: این دستگاه می تواند محل دقیق آتش وسزی یا خطا را شناسایی کرده و فرایند تخلیه ساختمان را تسریع بخشد. 
  • کنترل منطقه ای: سیستم آدرس پذیر را می توان به چندین منطقه تقسیم کرد که امکان پاسخ سریع فراهم باشد. 
  • ثبت رویداد: کنترل پنل آدرس پذیر می تواند اطلاعات مربوط به حوادث آتش سوزی، خطاهای سیستم و فعلیت های تعمیرو نگهداری را ضبط و ذخیره سازی کند.
  • قابلیت گسترش: در بیشتر کنترل پنل های اعلام حریق از طریق اضافه کردن ماژول ها قابلیت افزایش لوپ وجود دارد.

کنترل پنل اعلام حریق آدرس پذیر 4 لوپ زیمنس FC724-ZA مدل Cerberus PRO یک محصول سازگار با محیط زیست است که اثرات زیست محیطی آن توسط شرکت زیمنس ارزیابی و به حداقل رسانده شده است. همچنین پس از پایان عمر این دستگاه بر اساس دستورالعمل اروپایی 2002/96/EC (WEEE) به عنوان تجهیزات الکترونیکی زباله طبقه بندی می شود و نباید به عنوان زباله های شهری طبقه بندی نشده دفع شود. از دیگر مزایای زیست محیطی کنترل پانل اعلام حریق زیمنس FC724-ZA  مدل  Cerberus PRO می توان به تشخیص زودهنگام آتش سوزی و جلوگیری از تخلیه گازهای سمی اشاره کرد. کنترل پنل های تولید شده در برند زیمنس دارای گواهینامه‌ های FM، LPCB و VdS می باشد. دمای قابل تحمل این پنل از 8- درجه سانتی گراد تا 42 درجه است. این پنل با IP30 در برابر ذرات بزرگتر از 2.5 میلیمتر ایزوله است، اما در برابر آب مقاومتی ندارد. بنابراین برای استفاده در محیط های کاملا خشک و نصب ثابت مناسب است.

دستگاه مرکزی اعلام حریق زیمنس

کنترل پنل اعلام حریق آدرس پذیر 4 لوپ زیمنس گره شبکه اضافی طبق استاندارد EN54 دارد و در صورتی که شبکه اصلی به مشکل خورد، پانل از کار نمی افتد. تا 13000 رویداد را می‌توان از حافظه رویداد بازخوانی کرد و بر اساس معیارهای مختلف فیلتر کرد.

کنترل پنل اعلام حریق آدرس پذیر 4 لوپ دارای 4 مدار آدرس پذیر قابل تشخیص و دستور پذیر است که قابلیت ارتباط با 504 دستگاه را ممکن می‌کند. حداکثر 32 پانل کنترل آتش نشانی و پایانه آتش نشانی را می توان در یک خوشه (شبکه C-WEB/SAFEDLINK) و یا حداکثر 16 پانل زمانی که خوشه به یک سیستم مدیریت خطر متصل است، متصل کرد. با استفاده از یک ستون فقرات فیبر نوری (C-WEB/LAN) می توان تا 14 مورد از این خوشه ها را با حداکثر 16 پانل هر کدام شبکه کرد. این توپولوژی ساخت یک شبکه مطابق با EN 54 را با حداکثر 64 پانل کنترل آتش و پایانه آتش امکان پذیر می کند. تمام خطوط دتکتور برای خطاهای زمینی نظارت می شوند.

برای خرید و اطلاع از قیمت کنترل پنل اعلام حریق آدرس پذیر 4 لوپ زیمنس FC724-ZA مدل Cerberus PRO در سامانه کیوپیکت استعلام بگیرید.

Model
(مدل)
FC724-ZA
Part Number
(شماره قطعه)
S54400-C30-A2
Number of Loop
(تعداد مدار)
4
Detectors / Modules Per Loop
(دتکتور/ماژول در هر مدار)
504
Number of Loop
(تعداد لوپ)
***
Loop Monitoring
(نظارت بر مدار)
Available
Display
(صفحه نمایش)
mimic displays
Supply Voltage
(ولتاژ عملکرد)
AC 115 / 230 V +10/-15 %
Internal Voltage
(ولتاژ داخلی)
DC 21…28.4 V
Current Rating
(میزان جریان)
Max. 5 A
Quiescent Current
(جریان خاموشی)
***
Communication Protocol
(پروتکل ارتباطی)
C-NET
Output Relays
(رله های خروجی)
2
Programmable Output
(خروجی برنامه پذیر)
8
Auxiliary Outputs
(خروجی‌های کمکی)
3
Operating Temperature
(دمای قابل تحمل)
'-8…+42 °C
Operating Humidity
(رطوبت قابل تحمل)
≤95 % rel.
Ingress Protection
(حفاظت داخلی)
IEC 60529
Max. Cable Length Per Loop
(بیشترین طول هر مدار)
***
Type of cable
(نوع کابل)
***
Zonal LED
(نشانگر زون)
Blank
Printer
(پرینتر)
Not Available
Housing Material
(جنس بدنه)
***
Certifications
(گواهینامه‌ها)
LPCB ,Vds ,FM
Manufacture
(سازنده)
Siemens
Manufacture
(سازنده)
Siemens
footer-section2
logo