بنر محرم
  • یکشنبه 31 تیر 1403
  • 00:00:00

کنترل پنل F&G کروکن Gasmaster مدل GMS-1-01-EUR-C

Crowcon F&G Control Panel Gasmaster - GMS-1-01-EUR-C

  • 0
  • 0 دیدگاه کاربران

کنترل پنل مدل GMS-1-01-EUR-C  برای مانیتورینگ بر یک کانال یا یک نوع گاز تنظیم شده است. 

همچنین این کنترل پنل دارای پروتکل های ارتباطی است که به کمک می کند با سایر دستگاه ها یا سیستم ها برای تبادل داده یا نظارت از راه دور ارتباط برقرار کند.

سیستم ضد انفجار چیست؟


سیستم ضد انفجار که با نام های پایش گاز و آتش F&G شناخته می شود. جهت نظارت بر محیط برای تشخیص زود هنگام هر عامل خطرناک که ممکن است منجر به آتش سوزی یا انفجار شود طراحی شده است. به طور کلی سیستم ضد انفجار مجموعه ای از تجهیزات است که برای تشخیص گازهای سمی و خطرناک، گازهای مشتعل، وجود شعله در محیط های صنعتی با تجهیزات بسیار مهم و قابل اشتعال است.


سیستم های تشخیص آتش و گاز یا ضد انفجار (F&G) کلید حفظ ایمنی و عملکرد کلی تاسیسات صنعتی هستند. سیستم های  F&G  در تاسیسات و صنایع مانند اکتشاف و تولید نفت در دریا، تاسیسات نفت و گاز خشکی، پالایشگاه ها و کارخانه های شیمیایی، عملیات دریایی، مزارع مخازن و پایانه ها، خطوط لوله، نیروگاه ها، معدن و کارخانه های کاغذ مورد استفاده قرار می گیرد.

 

سیستم ایمنی F&G به طور مداوم به شرایط غیرعادی مانند آتش سوزی یا انتشار گازهای قابل احتراق یا سمی در کارخانه نظارت می کند و اقداماتی مانند هشدار اولیه برای جلوگیری از تشدید حادثه و حفاظت از محیط را ارائه می دهد. با اجرای یک استراتژی آتش و گاز بر اساس آخرین فناوری اتوماسیون، نیروگاه ها می توانند الزامات ایمنی کارخانه و حفاظت از زیرساخت های حیاتی خود را برآورده کنند و در عین حال از آمادگی عملیاتی و تجاری در شروع پروژه اطمینان حاصل کنند.

 

سیستم های آتش و گاز برای نظارت بر شرایط محیطی و تشخیص تغییراتی که می تواند با آتش سوزی اولیه یا نشت گاز مرتبط باشد طراحی شده است. اغلب اوقات سیستم F&G توسط یک یا چند صفحه کنترل تشکیل می شود که هر کدام با آشکارسازهای میدانی، واحدهای سیگنالینگ و محرک ها به هم متصل هستند. عملکردهایی که معمولاً یک سیستم F&G برای انجام آن فراخوانی می شود عبارتند از: نظارت، تشخیص فعال کردن هشدار. 

 

عملکرد نظارت بین پنل و آشکارسازها انجام می شود و هدف آن تشخیص هر گونه تغییر محیطی است که می تواند با یک وضعیت غیرعادی مرتبط باشد. این مورد در تشخیص وجود دود، گرما، شعله یا گاز قابل احتراق یا سمی در منطقه تحت نظارت مناسب است. عملکرد نظارت دیگری نیز بین پنل و ابزار دقیق توزیع شده در منطقه وجود دارد تا وضعیت سیستم های اطفاء حریق مانند فشار آب یا گاز، موقعیت سوپاپ ها، فعال سازی سیستم و غیره را نظارت کند.

 

فعال سازی سیستم هشدار در داخل پنل و واحد سیگنالینگ واقع در منطقه نظارت شده و همچنین در پنل و اتاق اصلی یا اتاق کنترل انجام می شود. این عملکرد مربوط به توزیع سیگنال های هشدار دهنده در منطقه تحت نظارت است که شکل گیری یک وضعیت تهدید کننده را پیش بینی می کند. همین امر در اتاق کنترل که در آن اپراتورهای کارخانه روند را نظارت می کنند تکرار می شود.

 

عملکرد سفر با سایر سیستم های برتر مانند ESD یا DCS در ارتباط است و برای انتقال تأیید تشخیص شرایط خطرناک خاص استفاده می شود. ESD یا DCS معمولاً چنین سفر و خاموش شدن دقیق تجهیزات فرآیند درگیر در خطر، توقف تهویه، خاموش کردن تجهیزات چرخان یا ژنراتورها و غیره را به دست می‌آورد.

 

عملکرد فعال سازی در پنل F&G و محرک های آن سیستم های کاهش دهنده (مانند لغزش سیل آب یا کف) که برای مقابله با آتش سوزی یا مهار ابرهای گازی برای پخش شدن ارائه شده اند، انجام می شود.
SA Fire Protection طراحی کاملی از سیستم‌های F&G را برای برنامه‌های کاربردی در ساحل و خارج از ساحل بر اساس تابلوهای کنترل PLC یا EN 54 ارائه می‌کند. معماری سیستم با پانل‌ها، آشکارسازها و محرک‌های دارای گواهی SIL طراحی شده است تا سطح یکپارچگی مطلوب هر عملکرد ایمنی را فراهم کند.

 

یک سیستم ایمنی F&G به طور مداوم شرایط غیرعادی مانند آتش سوزی یا انتشار گازهای قابل احتراق یا سمی را در کارخانه نظارت می کند. و اقدامات هشدار اولیه و کاهش دهنده را برای جلوگیری از تشدید حادثه و حفاظت از فرآیند یا محیط ارائه می دهد. با اجرای یک استراتژی یکپارچه آتش و گاز بر اساس آخرین فناوری اتوماسیون، نیروگاه ها می توانند الزامات ایمنی کارخانه و حفاظت از زیرساخت های حیاتی خود را برآورده کنند و در عین حال از آمادگی عملیاتی و تجاری در شروع پروژه اطمینان حاصل کنند.


سیستم خاموشی ایمنی یک لایه ایمنی پیشگیری است که برای جلوگیری از وقوع یک حادثه خطرناک و محافظت از پرسنل و تجهیزات کارخانه در برابر آسیب‌های بالقوه جدی اقدامی خودکار و مستقل انجام می‌دهد. برعکس، سیستم آتش و گاز یک لایه ایمنی کاهشی است که وظیفه دارد برای کاهش عواقب یک رویداد خطرناک پس از وقوع آن اقدام کند.

 

سیستم F&G برای خودکار کردن اقدامات اضطراری با یک راه حل ایمنی و کنترل با یکپارچگی بالا برای کاهش تشدید بیشتر استفاده می شود. همچنین برای ریکاوری سریع از شرایط غیرعادی، از سرگیری کامل تولید بسیار مهم است. یک سیستم ایمنی معمولی F&G شامل تشخیص، کنترل منطقی و هشدار و عملکردهای کاهش می باشد. حلگر منطقی واحد کنترل مرکزی سیستم تشخیص و کنترل کلی F&G است.

کنترل کننده زنگ هشدار و وضعیت یا سیگنال های آنالوگ را از دستگاه های نظارت میدانی مورد نیاز برای تشخیص آتش و گاز دریافت می کند. کنترل کننده اقدامات لازم را برای شروع هشدار و کاهش خطر انجام می دهد. دستگاه های تشخیص حریق و گاز در سال های اخیر پیشرفت زیادی کرده اند. استفاده از تکنیک‌های جدید و افزودن هوشمندی به این ابزارها برای کاهش تعداد آلارم‌های جعلی، نرخ تشخیص را تا حد زیادی بهبود بخشیده است. اتصال صحیح و اثبات شده آشکارسازهای آتش و گاز به سیستم های ایمنی کارخانه عامل مهمی در عملکرد قابل اعتماد سیستم F&G و برای ایجاد سطح یکپارچگی ایمنی مورد نظر (SIL) است.
 

کنترل پنل F&G کروکن Gasmaster مدل GMS-1-01-EUR-C

پارت نامبر کروکن GASMASTER

کنترل پنل کروکن Gasmaster دستگاهی کوچک اما قدرتمند جهت تشخیص گاز است. این دستگاه تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد دتکتورهای گاز و آتش را ارائه می دهد. دارای صفحه نمایش بزرگ چند زبانه که به طور همزمان سطوح گاز همه آشکارسازها را نشان می دهد و تنظیم و آزمایش سیستم را با استفاده از دکمه های روی پنل جلویی امکان پذیر می کند. کنترل پنل ردیاب گاز Gasmaster کروکن می تواند به صورت مستقل عمل کند یا با هر دستگاه هشدار و سیستم های کنترلی با استفاده از مجموعه ای از خروجی ها ارتباط برقرار کند. 

 

کنترل پنل تشخیص گاز Gasmaster دارای درجه حفاظت IP65، نمایشگر LCD، پروتکل ارتباطی Modbus RS-485، قابلیت ثبت رویدادها و درایوهای اختصاصی برای آلارم های صوتی و بصری است. همچنین دارای رله های دو قطبی برای نشان دادن هشدار1، زنگ 2 و خطا عرضه می شوند. خروجی های آنالوگ 4-20mA یا 1-5Vdc در هر کانال ارائه می شود. دارای باتری های پشتیبان 1.2Ah است که به صورت استاندارد تعبیه شده است. 

Model
(مدل)
Gasmaster
Part Number
(شماره قطعه)
GMS-1-01-EUR-C
Supply Voltage
(ولتاژ عملکرد)
20-30Vdc ,60W max
Communication Protocol
(پروتکل ارتباطی)
RS-485 Modbus ,ABS (flame retardant)
Operating Temperature
(دمای قابل تحمل)
-10° C to +50° C
Operating Humidity
(رطوبت قابل تحمل)
0 to 95% RH non-condensing
Ingress Protection
(حفاظت داخلی)
IP65
Battery back-up
(میزان نگهداری شارژ)
1.2Ah batteries fitted internally
Housing Material
(جنس بدنه)
cast aluminium
Certifications
(گواهینامه‌ها)
EN50270 ,EN60945 ,CFR 47 Part 15 ,ICES-003 ,ATEX ,SIL2
Manufacture
(سازنده)
Crowcon
footer-section2
logo