• دوشنبه 04 تیر 1403
  • 00:00:00
دتکتور گاز هیدروکربن هانیول مدل XNX-AMSV-MNIF1

دتکتور گاز هیدروکربن هانیول مدل XNX-AMSV-MNIF1

Honeywell Hydrocarbons Gas Detector XNX-AMSV-MNIF1

  • 0
  • 0 دیدگاه کاربران

دتکتور گاز هیدروکربن هانیول مدل XNX-AMSV-MNIF1 انواع گاز های قابل اشتعال زیر شاخه هیدروکربن ها را از طریق امواج مادون قرمز در محدوده 20 تا 100 % LEL در کمتر از 30 ثانیه می تواند آنالیز کند. XNX یک Transmitter دارای صفحه نمایشگر برای سنجش و اندازه گیری گاز های سمی، قابل اشتعال و اکسیژن است که با تکنولوژی تمامی سنسور های گاز شرکت هانیول (Honeywell) سازگار می باشد.

دتکتور گاز هیدروکربن هانیول مدل XNX-AMSV-MNIF1 یکی از تجهیزات سیستم های پایش گاز و آتش است. سیستم ضد انفجار بخشی از یک سیستم ترکیبی بوده که شامل اجزا و مدارهایی است که برای نظارت و اعلام وضعیت آتش سوزی، وجود آلارم گاز، دستگاه های راه انداز سیگنال نظارتی متناسب با شرایط محیط تنظیم شده اند. یک سیستم ایمنی ضد انفجار به طور مداوم در شرایط غیرعادی مانند آتش سوزی، انتشار گازهای قابل احتراق یا سمی در محیط مورد نظر را کنترل می کند. این سیستم اقدامات هشدار اولیه و کاهش دهنده برای جلوگیری از تشدید حادثه و حفاظت از فرآیند یا محیط را ارائه می دهد.
XNX یک دتکتور گاز فیکس ضد انفجار Transmitter دارای صفحه نمایشگر برای سنجش و اندازه گیری گاز های سمی، قابل اشتعال و اکسیژن است که با تکنولوژی تمامی سنسور های گاز شرکت هانیول (Honeywell) سازگار می باشد. ترنسمیتر XNX  این امکان را فراهم می آورد تا با استفاده از هر یک از سنسورهای تولیدی کمپانی هانیول طیف وسیعی از گازها را در گستره های مورد نظر اندازی گیری نمود و از مزیت های آن می‌توان به خروجی های استاندارد صنعت نظیر آنالوگ 4-20 mA (Sink or Source)، خروجی رله Relays،  هارت HART، Fieldbus و همچنین Modbus RTU که توسط کاربر مورد انتخاب می باشد، اشاره داشت.
صفحه نمایشگر این محصول دارای قابلیت نمایش میزان گاز در محیط را دارا می باشد و همچنین توسط نور صفحه نمایش که در حالت نرمال به رنگ سبز، در حالت آلارم به رنگ قرمز و در حالت خطا به رنگ سبز در می‌آید موجب می‌گردد تا کاربر از شرایط محیط مطلع گردد. از دیگر مزایای این محصول می توان به دقت و سرعت عملکرد بالای آن که متناسب با نوع گاز و سنسور انتخابی است نسبت به دتکتور های گاز مشابه اشاره داشت. دتکتور گاز هیدروکربن هانیول مدل XNX-AMSV-MNIF1 دارای سنسور Infrared یا مادون قرمز است و انواع گازهای هیدروکربن را شناسایی می کند.
دتکتور گاز مادون قرمز از خاصیت هیدروکربن ها و سایر گازها برای جذب انرژی مادون قرمز در طول موج های خاص استفاده می کنند. در شرایط محیطی پر مخاطره (hazard) اوج جذب در حدود 3.4 میکرومتر است. همچنین این دتکتور دارای تاییدیه های ایمنی IECEx، ATEX، UL / CSA: Class 1, Div 1, groups B, C, and D است. دتکتور گاز هیدروکربن هانیول مدل XNX-AMSV-MNIF1 دارای تائیده نصب در مناطق پرمخاطره (hazardous area) است. این دتکتور در یک محفظه نسوز که با آلیاژ آلومینیوم یا استنلس استیل 316 پوشیده شده است قرار گرفت. این دستگاه انتقال دهنده با تولید و انتقال امواج الکترومغناطیسی برای شناسایی و تشخیص مواد قابل اشتعال، سمی و خطرات گاز اکسیژن برای استفاده های محلی و از راه دور با تشخیص قوی برای طیف گسترده ای قابل استفاده است. دتکتور گاز هیدروکربن هانیول دارای رابط کاربری با 8 زبان (انگلیسی، اسپانیایی، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی، فرانسوی، روسی، چینی) قابل تنظیم است. 
از مزایای دتکتور گاز هیدروکربن هانیول این دتکتور کاربری آسان، عملکرد بالا و قابل انعطاف، نصب آسان و مقرون به صرفه را می توان برشمرد. از دیگر مزایای این دتکتور موارد زیر را می توان نام برد:
•    تشخیص گاز قابل اشتعال 20 تا 100% LFL/LEL
•    دتکتور گاز هیدروکربن از طریق اشعه مادون قرمز گازهای سمی موجود در محیط را به سرعت شناسایی کرده. این دستگاه در مقابل گازهای سمی ایمن است.
•    تشخیص خطی گاز قابل اشتعال IR در اندازه گیری LEL-m
•    سلول الکتروشیمیایی تشخیص گاز سمی را در واحد ppm ارائه می دهد.
•    سلول مادون قرمز از طریق آزاد سازی گاز CO2 بر گازهای قابل احتراق موجود در محیط نظارت می کند.
•    عملیات قوی و قابل اعتماد در مناطق انفجاری و محیط های خشن
 
کاربرد دتکتور گاز هیدروکربن هانیول 
•    سکوهای تولید نفت و گاز دریایی
•    پایانه های نفت خشکی
•    پالایشگاه ها
•    انتقال گاز
•    توزیع گاز
•    پایانه های LNG
•    پایانه های ذخیره سازی گاز
•    کارخانه های شیمیایی
•    کارخانه های پتروشیمی


برای خرید و اطلاع از قیمت دتکتور گاز هیدروکربن هانیول مدل XNX-AMSV-MNIF1 می توانید در سامانه QPket.com ثبت استعلام کنید.

Model
(مدل)
XNX
Part Number
(شماره قطعه)
XNX-AMSV-MNIF1
Sensor Type
(نوع سنسور)
Infrared
Sensor Material
(جنس محفظه سنسور)
316 stainless steel
Detectable Gases
(گازهای قابل سنجش)
HC, Hydrocarbons
Detection Range
(بازه سنجش)
0 to 100%LEL
Response Time (T90) Secs
(زمان پاسخ دهی در ثانیه)
<30
Accuracy
(دقت)
±5% of FS
Operating Voltage
(ولتاژ عملکرد)
(24Vdc nominal), 16 to 32Vdc
Power Consumption
(توان مصرفی)
6.5 watts
Output
(خروجی)
4-20 mA (Sink or Source)
Communication
(نوع ارتباط)
Modbus
Operating Temperature
(دمای قابل تحمل)
'-40ºC to +65ºC (-40ºF to +149ºF)
Ingress Protection
(حفاظت داخلی)
IP66 in accordance with EN60529:1992. NEMA 4X
Operating Humidity
(رطوبت قابل تحمل)
0-99%RH (non condensing)
Entries
(ورودی)
5 conduit/cable entries (2 right\, 2 left\, 1 bottom). Entry size M25
Housing Material
(جنس بدنه)
316 stainless steel
Certifications
(گواهینامه‌ها)
ATEX\, EN45544\, EN50104\, EN50271:2010\, EN13980\, EN60079-29-1, ATEX: II 2 (1) G / Ex d [ia IIC Ga] IIC T4/T6 Gb / II 2 (1) D / Ex tb [ia IIIC Da] IIIC T85 Db, IEC61508 (SIL Assessment\, SIL 2)\, IECEx OD 005, IECEx: Ex d [ia IIC Ga] IIC T4/T6 Gb Ex tb [ia IIIC Da] IIIC T85 Db
Manufacture
(سازنده)
Honeywell
Manufacture
(سازنده)
Honeywell
footer-section2
logo