بنر محرم
  • سه شنبه 02 مرداد 1403
  • 00:00:00

دتکتور گاز پنتان زتا مدل GS-220.BC.V.ZETA.PEN.100

Zeta N-PENTANE Gas Detectors - GS-220.BC.V.ZETA.PEN.100

  • 0
  • 0 دیدگاه کاربران

دتکتور گاز فیکس زتا مدل GS-220.BC.V.ZETA.PEN.100 توانایی تشخیص گاز پنتان را که یک گاز مشتعل است را دارد. محدوده تشخیص این دستگاه 0-100% LEL است. همچنین دارای استاندارد اتکس ATEX II 2G Ex ma (ib ) e IIC T4 Gb است.

دتکتور گاز مشتعل چیست


«دتکتور گاز F&G» یکی از تجهیزات سیستم تشخیص آتش و گاز است که برای تشخیص وجود گازهای قابل اشتعال و خطرات احتمالی آتش سوزی در محیط های صنعتی طراحی شده است. این نوع سیستم نقش مهمی در تضمین ایمنی پرسنل، حفاظت از دارایی ها و جلوگیری از حوادث فاجعه بار مانند انفجار ایفا می کند.
ویژگی‌ها و اجزای کلیدی یک سیستم پایش گاز و آتش F&G شامل دتکتورهای گاز، پنل های F&G، آژیر فلاشرها، تجهیزات اطفا حریق است. در یک سیستم ضد انفجار دتکتورهای گاز طوری طراحی شده اند که بدنه آن ها مشتعل نباشد و در شرایط انفجار یا آتش سوزی بتواند با فعالیت ادامه دهد و آسی نبیند. این طراحی علاوه بر افزایش کارایی و تشخیص دقیق تجهیزات موجب کاهش خسارت در تجهیزات هم می شود.  

تجهیزات F&G

این حسگرها به صورت استراتژیک در مناطق مختلف یک تاسیسات قرار می گیرند تا وجود گازها یا بخارات قابل اشتعال را تشخیص دهند. سنسورها به گونه ای کالیبره شده اند تا زمانی که غلظت گاز از یک آستانه از پیش تعیین شده فراتر رفت، زنگ هشدار را فعال کنند. علاوه بر دتکتور گاز ضد انفجار، می توان از آشکارسازهای دود یا دتکتور شعله هم استفاده شود. این دستگاه که از فناوری‌های مختلف برای تشخیص دود یا تشخیص شعله استفاده می‌کنند، می توانند علائم اولیه آتش سوزی را شناسایی کنند.
کنترل پنل مغز سیستم F&G است. سیگنال‌ها را از دتکتورها دریافت می‌کند، اطلاعات را پردازش می‌کند و در صورت لزوم هشدارها یا سایر تجهیزات ایمنی را فعال می‌کند. تابلوهای کنترل می توانند نظارت و ثبت داده ها را در هر زمان ارائه دهند.
هنگامی که یک وضعیت خطرناک شناسایی می شود، سیستم آلارم ها را فعال می کند تا به پرسنل که در مجاورت خطر هستند هشدار دهد. این آلارم ها می توانند آژیرهای صوتی، نشانگرهای بصری (مانند فلاشرها) یا حتی پیام های صوتی خودکار باشند. علاوه بر این، اعلان‌ها برای پاسخ فوری به یک ایستگاه نظارت متمرکز ارسال می‌شوند.
یک سیستم F&G می‌تواند با سایر سیستم‌های ایمنی و سیستم‌های کنترل در یک مرکز صنعتی ادغام شود. این یکپارچه‌سازی پاسخ‌های هماهنگ را امکان‌پذیر می‌کند و می‌تواند اقداماتی مانند خاموش کردن تجهیزات، فعال کردن سیستم‌های اطفا حریق یا روش‌های تخلیه اضطراری را آغاز کند. برخی از سیستم‌های F&G ممکن است به سیستم‌های اطفا حریق مانند سیستم‌های FM200 یا اطفا حریق فومی مرتبط باشند. این سیستم ها می توانند با آزاد کردن عامل خاموش کننده مناسب به کنترل یا خاموش کردن حریق کمک کنند.

دتکتور ضد انفجار زتا

دتکتور گاز هپتان زتا


دتکتورهای گاز زتا مدل GS-220.BC.V توانایی تشخیص سطوح گازهای هیدروکربنی، حلال‌های آلی و بخارات آنها، هیدروژن، گاز طبیعی، LPG و سایر گازهای قابل احتراق را دارد.
این دستگاه با توجه به نوع گاز در سه نوع طراحی شده است. سنسورهای کاتالیزوری، نیمه هادی یا الکترومکانیکی. دتکتور گاز پنتان زتا که از گازهای مشتعل است دارای سنسور کاتالیزوری است. گاز پنتان یک گاز قابل اشتعال است. این گاز یک هیدروکربن اشباع شده است و در شرایط مناسب (حضور هوا یا اکسیژن)، می‌تواند مشتعل شود و بسوزد. پنتان در دمای اتاق به صورت گاز و در دما و فشارهای متناقض با شرایط استاندارد به صورت مایع قابل ذخیره و حمل است. عمکلرد قابل اعتماد این دستگاه توسط عملکرد خود تشخیصی و آنالیز مداوم سنسورها و خطوط سیگنال تضمین می شود و در صورت بروز مشکل یا خطا هشدار می دهد. کالیبراسیون سنسور از راه دور با کلید مغناطیسی بدون باز کردن محفظه انجام می شود که بازرسی و نگهداری دوره ای را تسهیل می کند. سنسورهای گاز زتا GS-220.BC.V در محفظه فلزی با درجه IP65 قرار دارند.

مشخصات فنی دستگاه GS-220.BC.V.ZETA.PEN.100

  • رله خروجی جریان آنالوگ
  • دارای گواهینامه ATEX برای استفاده در منطقه 1 و 2 (II 2G Ex ma (ib ) e IIC T4 Gb)
  • محفظه فلزی با IP65
  • نشانگر وضعیت LED
  • کالیبراسیون غیر نفوذی از طریق آداپتور مغناطیسی خارجی بدون نیاز به باز کردن
  • بازه سنجش 0-100% LEL


سیستم‌های آشکارساز گاز F&G به طور گسترده در صنایعی مانند نفت و گاز، پتروشیمی، فرآوری شیمیایی، تولید برق و سایر تأسیساتی که وجود گازهای قابل اشتعال برای پرسنل و دارایی‌ها خطرآفرین است، استفاده می‌شود. این سیستم ها بخش مهمی از اقدامات ایمنی صنعتی هستند که به جلوگیری از حوادث و محافظت از جان و مال کمک می کنند.

Model
(مدل)
GS-220.BC.V.ZETA
Part Number
(شماره قطعه)
GS-220.BC.V.ZETA.PEN.100
Sensor Type
(نوع سنسور)
Catalytic
Sensor Material
(جنس محفظه سنسور)
Aluminum
Detectable Gases
(گازهای قابل سنجش)
ISO Pentane
Detection Range
(بازه سنجش)
0 to 100%LEL
Operating Voltage
(ولتاژ عملکرد)
12-30 Vdc
Operating Temperature
(دمای قابل تحمل)
'-40 to 70°C (-40 to 158°F)
Ingress Protection
(حفاظت داخلی)
IP65
Certifications
(گواهینامه‌ها)
ATEX ,CE
Manufacture
(سازنده)
Zeta
footer-section2
logo